ENERGETYKAOgromne zainteresowanie magazynowaniem energii w Polsce. W najbliższych latach inwestycje wzrosną

Ogromne zainteresowanie magazynowaniem energii w Polsce. W najbliższych latach inwestycje wzrosną

Ogromne zainteresowanie magazynowaniem energii w Polsce. W najbliższych latach inwestycje wzrosną

Na rynku panuje ogromne zainteresowanie magazynowaniem energii. W kolejnych latach inwestorzy będą realizowali coraz więcej takich projektów.

Do końca października Polskie Sieci Elektroenergetyczne wydały warunki przyłączenia dla blisko 10 tys. megawatów mocy magazynów, jakie mogą podłączyć się do polskiego systemu.

Dla porównania średnie zapotrzebowanie z całej Polski wynosi 20 tys. megawatów. Polska jednak wciąż pozostaje w tyle w porównaniu z innymi państwami europejskimi, jeśli chodzi o rozwój magazynów energii.

– Magazyny, o które starają się inwestorzy mogłyby pokryć praktycznie połowę dzisiejszego zapotrzebowania – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl.

To nie są jeszcze projekty na wysokim poziomie zaawansowania, ale są to już projekty, na które inwestorzy musieli wydać pieniądze, aby takie warunki uzyskać. I z pewnością w kolejnych latach coraz więcej z nich będzie realizowanych.

– Z tych 10 tys. megawatów, na jakie wydano warunki przyłączenia, aż 7 tys. dotyczy tylko w 2023 r. – komentuje B.Derski z WysokieNapiecie.pl. – Widać dziś na rynku ogromne zainteresowanie magazynowaniem energii.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...