piątek, 1 grudnia, 2023
ENERGETYKAPALIWAOrlen apeluje o rozwagę: zakupy paliwa na zapas mogą wywołać panikę

Orlen apeluje o rozwagę: zakupy paliwa na zapas mogą wywołać panikę

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Orlen apeluje o rozwagę: zakupy paliwa na zapas mogą wywołać panikę

W obliczu narastających obaw konsumentów dotyczących potencjalnych braków paliwa lub gwałtownego wzrostu cen, Orlen postanowił wyjść z inicjatywą uspokojenia kierowców. Koncern podkreśla, że nie ma powodów do niepokoju i zapewnia, że dostawy paliw przebiegają regularnie i bez zakłóceń.

Orlen, jako jeden z największych dystrybutorów paliw w Polsce, zwrócił się do swoich klientów za pośrednictwem specjalnego nagrania opublikowanego na serwisie X/Twitter. W komunikacie podkreślono, że bezpieczeństwo dostaw oraz stabilność cen paliwa to priorytet koncernu. Jednakże, zwracają uwagę na fakt, że na pewne zjawiska na rynku, takie jak nieprzewidziane wahania czy zdarzenia, Orlen nie ma wpływu.

Choć koncern uspokaja klientów co do stabilności dostaw, apeluje jednocześnie o rozwagę i niewprowadzanie dodatkowego zamieszania przez zakupy paliwa na zapas. Takie zachowania mogą bowiem niepotrzebnie wywołać panikę i przyczynić się do chwilowych braków paliwa w dystrybucji.

Analizując sytuację, ekonomiści zauważają, że główną przyczyną nagłego zainteresowania zakupami paliwa na zapas jest obawa przed wzrostem cen. Zwracają uwagę, że ceny benzyny w ciągu najbliższych tygodni mogą rzeczywiście wzrosnąć, co jest efektem osłabienia złotego w stosunku do dolara oraz trendów na światowych rynkach ropy naftowej.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...