NIERUCHOMOŚCIProjekt Bonarka Meadows sprzedany. Henniger Investment wybuduje 434 mieszkania

Projekt Bonarka Meadows [Kraków] sprzedany. Henniger Investment wybuduje 434 mieszkania

Projekt Bonarka Meadows [Kraków] sprzedany. Henniger Investment wybuduje 434 mieszkania

Firma Revetas Capital sfinalizowała sprzedaż gruntu z pozwoleniem na budowę projektu mieszkaniowego – Bonarka Meadows w Krakowie. Nabywcą jest Henniger Investment S.A., polska firma działająca w branży inwestycyjnej od ponad 30 lat. Projekt Bonarka Meadows zlokalizowany jest na dwóch działkach przylegających do Budynku G i Budynku H wchodzących w skład kompleksu biurowego Bonarka for Business „B4B”. Na będących przedmiotem transakcji działkach o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej 10 400 mkw. można wybudować nieruchomości mieszkaniowe o powierzchni 20 800 mkw. Pozwoli to na dostarczenie na krakowski rynek 434 nowoczesnych mieszkań zlokalizowanych w czterech budynkach, z których każdy będzie miał 10 kondygnacji naziemnych. Kompleks Bonarka for Business „B4B” to inwestycja biurowa zrealizowana przez firmę TriGranit, która również stworzyła koncepcję mieszkaniową dla Bonarka Meadows oraz przeprowadziła prace związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i sprzedażą terenu wraz z projektem.

Kompleks biurowy B4B o łącznej powierzchni 77 000 mkw. jest certyfikowany w systemie BREEAM i stanowi siedzibę wielu uznanych w swoich sektorach firm. B4B wyróżnia wyjątkowa lokalizacja: w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jedno z największych centrów handlowych w Krakowie. Funkcje znajdujące się w sąsiadujących ze sobą nieruchomościach uzupełniają się i tworzą dla najemców i użytkowników nieruchomości wygodną lokalizację do pracy i spędzania wolnego czasu, a wkrótce także do mieszkania.

Henninger Investment Group działa na polskim rynku od 2006 roku koncentrując się na pozyskiwaniu i zarządzaniu projektami nieruchomościowymi. Flagowy projekt dewelopera, Osiedle Wizjonerów, zlokalizowany jest w Krakowie i składa się z 16 budynków, w których mieści się ponad 1 600 mieszkań. Inwestycja powstała na terenie o powierzchni 80 000 mkw.

Henniger Investment buduje z myślą o mieszkańcach. Dla komfortu mieszkańców stworzył między innymi osiedlowy pasaż, który oferuje wiele udogodnień w tym sklepy spożywcze i specjalistyczne, salony fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje, kawiarnie, cukiernie, żłobki, przedszkole czy ośrodek zdrowia. Dobry sąsiad to skarb, o który warto dbać. Z myślą o wspieraniu społeczności lokalnej i budowaniu silnych więzi, w projekcie Osiedle Wizjonerów powstał wielofunkcyjny klub sąsiedzki dla mieszkańców. To pierwsze takie miejsce na mieszkaniowej mapie Krakowa.

Plany rozwoju Henniger Investment są ambitne i zakrojone na szeroką skalę. Firma zakupiła działki w miastach takich jak Gliwice, Katowice i Wrocław, a dzięki udanej transakcji Bonarka Meadows także w Krakowie firma mogła już rozpocząć prace budowlane.

Jesteśmy zadowoleni z udanej transakcji z Henninger Investment, renomowanym polskim inwestorem znanym z dużego doświadczenia w obszarze realizacji inwestycji mieszkaniowych. W ramach naszego komercyjnego projektu Bonarka for Business „B4B” przykładamy szczególną wagę do budowy przyjaznego środowiska wewnętrznego i zewnętrznego dla naszych najemców oraz użytkowników powierzchni, które sprzyja zachowaniu równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Różne funkcje w tej lokalizacji, w tym biurowa, handlowa, rekreacyjna i przyszła mieszkaniowa będą się nawzajem uzupełniać i stanowić dla siebie wartość dodaną. Realizacja wysokiej jakości inwestycji mieszkaniowej jeszcze bardziej umocni pozycję tej lokalizacji na mapie Krakowa, jako najbardziej atrakcyjnego miejsca dla koncepcji live-work-play. Idea ta przyświecała Revetas Capital od początku realizacji projektu rewitalizalizacji Bonarka for Business” – podkreśla Vlad Dragoescu, Director, CEE Head of Portfolio Management w Revetas Capital.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...