TRANSPORT I LOGISTYKATanie paczki do Kanady krok po kroku

Tanie paczki do Kanady krok po kroku

Tanie paczki do Kanady krok po kroku

W Kanadzie mieszka ponad 33 milionów osób i jest to drugi pod względem wielkości kraj na świecie. Jest to także miejsce, do którego nierzadko wysyłane są przesyłki kurierskie. Każdy zainteresowany, zarówno osoba prywatna, jak i sklep internetowy, powinien zapoznać się z użytecznymi wskazówkami, jak nadawać paczki do Kanady krok po kroku. Na co zwrócić uwagę? Jak zrobić to szybko, tanio i bez wychodzenia z domu? Podpowiadamy poniżej!

Wysyłka paczki do Kanady – zobacz, jakie to proste!

Nadawanie paczki za granicę po raz pierwszy może wydawać się trochę skomplikowane, jednak przekonasz się, że wcale tak nie jest! Jeśli nie wiesz od czego zacząć proces nadawania paczki do Kanady krok po kroku, to przychodzimy z pomocą. Jeśli cenisz sobie wygodę cała procedura może się odbywać za pośrednictwem Internetu.

Wysyłką paczek do Kanady zajmuje się kilka firm kurierskich. Jednak najbardziej znanymi i bezpiecznymi firmami przewozowymi są FedEx oraz UPS. Od lat są liderami w branży transportowej, a co za tym idzie zaufało im już wiele klientów. Paczki do Kanady dostarczane są przez nich w przeciągu 3 do 7 dni roboczych. Warto jednak pamiętać, że z uwagi na lokalizację i status Kanady – poza wspólnotą Unii Europejskiej – do tego czasu należy doliczyć odprawę celną.

Tanim, prostym i w pełni bezpiecznym miejscem, gdzie najłatwiej nadać paczkę do Kanady i wielu innych zagranicznych zakątków, są strony brokerów kurierskich, na przykład AlleKurier. 

Przeszkody i problemy w nadawaniu paczek do Kanady

Pierwszą rzeczą, jaka stoi nam na drodze, są ograniczenia dotyczące wagi i parametrów, a druga dotyczy tego, co można załadować do przesyłki. Nieprzestrzeganie drugiego punktu jest zazwyczaj najbardziej problematyczne. Pamiętaj, że w swojej paczce nie możesz wysłać papierosów, alkoholu, a także produktów mających opakowania w aerozolu, perfum czy pieniędzy.

Pamiętaj też, że musisz nie tylko przestrzegać przepisów firm kurierskich, ale również przepisów kanadyjskich. W paczkach nie może być żywności, w tym przetworów mięsnych, rybnych i słodyczy, a także skóry z dzikich zwierząt i poroży. Niedozwolone jest także przewożenie lekarstw oraz roślin.

Na co uważać, wysyłając paczkę za granicę?

Pamiętaj o tym, że to właśnie ty odpowiadasz za dobrze uzupełnioną dokumentację oraz odpowiednie zapakowanie paczki przed wysyłką. Zapakuj paczkę w sztywny karton o regularnych kształtach, a będziesz mieć pewność, że wysyłka będzie tania, a paczka łatwiejsza w sortowaniu. Dzięki temu zabiegowi, czyli zapakowaniu zawartości w regularny, prostokątny karton, twoja przesyłka zostanie zakwalifikowana jako przesyłka standardowa.

Zabezpiecz też odpowiednio wysyłane przedmioty. Jeśli w przygotowanym przez ciebie pudełku przedmioty leżą luzem i obijają się o ścianki kartonu, zabezpiecz zawartość papierem, plastikowymi torebkami albo innym wypełniaczem, jaki masz pod ręką. Dobrze też zaklej całą zawartość, by w ciągu swojej dalekiej podróży za ocean nie uległa zniszczeniu.

Istotne też jest, aby podczas wypełniania formularzu nadawczego dopełnić wszystkich formalności.  Podczas wypełniania formularza, zwróć uwagę na dwa ważne aspekty. Jest to opis wysyłanego przedmiotu oraz faktura do zgłoszenia celnego.

Pamiętaj, aby w pierwszej części formularza opisać bardzo dokładnie przedmiot twojej wysyłki. Dobrze też wpisać kod celny, jeśli go znasz. Następnie musisz podać nazwę wysyłanej rzeczy – po polsku i angielsku, tak by celnicy zagraniczni wiedzieli, z czym mają do czynienia.

Następnie określ ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość. Dokładne uzupełnienie tych rubryk sprawi, że proces wysyłki znacznie się usprawni. Potem możesz już tylko czekać na kuriera, który przyjedzie po twoja paczkę do domu.

Jeśli często nie ma cię na miejscu i nie chcesz specjalnie oczekiwać na jego przyjazd, przynieść swoją przesyłkę do punktu odbioru. Potem zostaje już tylko cieszyć się sprawną i bezpieczną wysyłką!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...