LUDZIEWojciech Kostrzewa ponownie na czele Polskiej Rady Biznesu

Wojciech Kostrzewa ponownie na czele Polskiej Rady Biznesu

Wojciech Kostrzewa ponownie na czele Polskiej Rady Biznesu

Polska Rada Biznesu, organizacja zrzeszająca prezesów i właścicieli największych firm w Polsce, wybrała władze na dwuletnią kadencję. Stanowisko prezesa objął ponownie Wojciech Kostrzewa, przedsiębiorca i menedżer z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu firmami z sektora finansowego, medialnego i fintech.

Po raz pierwszy Wojciech Kostrzewa został prezesem organizacji w maju 2019 roku. Większość jego kadencji upłynęła pod znakiem pandemii COVID-19, kiedy Polska Rada Biznesu intensywnie współpracowała z partnerami społecznymi, by przeciwdziałać kryzysowi. – Jako organizacja przedsiębiorców, musieliśmy się skupić na obronie ich praw, inicjowaniu działań antykryzysowych i monitorowaniu zmian w przepisach, które mają wpływ na gospodarkę. Sytuacja była dynamiczna i niepewna, wymagająca ciągłego dialogu z rządem i z instytucjami publicznymi, dlatego ostatnie dwa lata były dla nas szczególnie intensywne – podsumowuje Kostrzewa.

W tym czasie Polska Rada Biznesu była m.in. jednym z inicjatorów reaktywacji Rady Przedsiębiorczości, forum współdziałania największych polskich organizacji przedsiębiorców i pracodawców. Rada zajmuje się wypracowywaniem rekomendacji gospodarczych i legislacyjnych, prowadzi też stały dialog z członkami rządu i ich przedstawicielami. Oprócz PRB, w jej skład wchodzą obecnie: Business Centre Club, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL i Związek Rzemiosła Polskiego.

Obok uczestnictwa w pracach Rady Przedsiębiorczości, Polska Rada Biznesu współpracowała też z organizacjami samorządowymi w ramach Forum Odbudowy Polskiej Gospodarki. Prowadziła ponadto własne działania, m.in. kampanię przeciwko nadużywaniu aresztów tymczasowych wobec przedsiębiorców czy kampanię na rzecz przyjęcia budżetu UE na lata 2021–2027. Rozwijała również swoje flagowe programy: Nagrodę Polskiej Rady Biznesu, która w przeciwieństwie do poprzednich lat miała dwie wirtualne edycje, oraz Program Kariera – staże z wynagrodzeniem dla studentów i absolwentów uczelni wyższych – który odnotował w tym roku najwyższą liczbę kandydatów od momentu powstania osiemnaście lat temu.

Z pandemii wychodzimy silni, zarówno jeśli chodzi o wewnętrzną sytuację PRB, jak i pozycję naszej marki. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, choć mamy świadomość, jak wiele jest do zrobienia, żeby zredukować skutki obecnego kryzysu. Intensywnie opiniujemy zarówno KPO, jak i propozycje zawarte w programie „Polski Ład”, broniąc interesów przedsiębiorców. Dlatego nie zwalniamy tempa i dalej działamy na rzecz rozwoju krajowej gospodarki będącej ważną częścią Unii Europejskiej – mówi prezes PRB.

Wojciech Kostrzewa, były prezes BRE Banku, wieloletni szef Grupy ITI i rady nadzorczej TVN, jest obecnie prezesem i współwłaścicielem Grupy Billon, polsko-brytyjskiej firmy technologicznej oferującej oparte na technologii blockchain rozwiązania dla przedsiębiorstw w zakresie produktów płatniczych, tokenizacji aktywów oraz zarządzania dokumentami. Zasiada też w radzie dyrektorów szwajcarskiej spółki giełdowej Stadler Rail, w radach nadzorczych spółek z grupy ERGO Hestia i Canal+ Polska, jest także właścicielem i przewodniczącym rady nadzorczej Wydawnictwa Pascal.

W zarządzie Polskiej Rady Biznesu obok Wojciecha Kostrzewy pozostali Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz (współwłaścicielka i przewodnicząca rady nadzorczej Adamed Pharma S.A.), Teresa Mokrysz (współwłaścicielka i członkini rady nadzorczej Grupy Mokate), Zbigniew Jakubas (właściciel i prezes Grupy Kapitałowej Multico), Jacek Olechowski (współwłaściciel i prezes Mediacap S.A.), Marian Owerko (współwłaściciel i przewodniczący rady nadzorczej Bakalland S.A., właściciel funduszu Uno Capital) i Marek Żołędziowski (współwłaściciel i prezes Group One).

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...