MEDYCYNA I FARMACJA8 sierpnia zdymisjonowany został Minister Zdrowia Adam Niedzielski

8 sierpnia zdymisjonowany został Minister Zdrowia Adam Niedzielski

8 sierpnia zdymisjonowany został Minister Zdrowia Adam Niedzielski

Komentarz Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie Michała Bulsy:

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na początku swojej drogi jako Minister Zdrowia w środowisku lekarskim został obdarzony dużym zaufaniem – nie był lekarzem, ale ekonomistą – to dawało mu szansę z większym dystansem patrzeć na problemy ochrony zdrowia. W czym tkwił więc jego problem i dlaczego nigdy stopniowo zrażał do siebie lekarzy? Ani na moment nie wydostał się ze swojej urzędniczej i politycznej bańki, by spróbować, być kimś więcej niż urzędnikiem i politykiem. Poległ więc na tym, że zupełnie niepotrzebnie postanowił zantagonizować się z lekarzem, który śmiał skrytykować jedną z jego nieprzemyślanych i zupełnie nieżyciowych zmian.

Środowisko lekarzy nie było jeszcze nigdy tak solidarne, od czasu protestu głodowego i protestu wypowiadania klauzul opt-out zorganizowanego przez Porozumienie Rezydentów OZZL. Przetrwaliśmy pandemię COVID-19, wojnę w Ukrainie i szereg reform, których ocena jest jednoznacznie krytyczna. Oczekujemy, że stanowisko Ministra Zdrowia zostanie obsadzone przez osobę kompetentną i SKŁONNĄ DO DIALOGU. To czas, by głos medyków był słuchany, a nie traktowany jako szum w tle, który należy wyciszyć i zignorować. Minister Niedzielski był mistrzem w ignorowaniu lekarzy. Efektem takiego zachowania jest kompromitująca wpadka i odejście z Ministerstwa Zdrowia w niesławie.

Nowej Pani Minister życzymy powodzenia i nawiązanie realnego dialogu ze środowiskiem medycznym –  w tym lekarskim – aby nie powtarzać błędów Ministra Adama Niedzielskiego. Pani Minister, proszę robić dokładnie odwrotnie niż poprzednik! – Słuchać, dyskutować i konsultować.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...