BIZNESBusiness Angel of the Year: poszukiwania Anioła Biznesu 2020

Business Angel of the Year: poszukiwania Anioła Biznesu 2020

Business Angel of the Year: poszukiwania Anioła Biznesu 2020

Są przedsiębiorczy, zaangażowani i chętnie dzielą się wiedzą. Aniołowie biznesu mają ogromną rolę do odegrania w budowaniu polskiego ekosystemu startupowego. Inwestorzy prywatni lokujący własne środki i wspierający doświadczeniem startupy w zamian za udziały w tych przedsięwzięciach – to ich określa się mianem aniołów biznesu. Choć w Polsce jest ich wciąż niewielu, to z roku na rok przybywa ich coraz więcej.

Teraz wyróżniających się inwestorów anielskich można zgłosić do prestiżowej nagrody Business Angel of the Year 2020 (BAY). „W naszym kraju bardzo często startupy pozyskują finansowanie z kapitału państwowego albo unijnego. Jednocześnie mamy w kraju dużą grupę ludzi, mających świetne pomysł, uruchamiających startupy, którym jednak brak pieniędzy. Staramy się łączyć te dwie grupy i motywować inwestorów, a jednym z narzędzi do tego służących, jest nagroda Business Angel of the Year”. – powiedział Robert Ługowski, Prezes Cobin Angels, klubu inwestorów anielskich, który po raz trzeci będzie przyznawał nagrodę BAY.

Co różni Anioła biznesu do zwykłego inwestora? Anioł biznesu poza inwestycją pieniężną oferuje jeszcze coś więcej: swoją wiedzę, kontakty i doświadczenie. Pokazuje założycielom startupu jak rozwinąć pomysł i pomaga go skalować.

Z raportu State of European Tech 2019 wynika, że Polska, posiadając 5 proc. europejskich talentów technologicznych przyciąga zaledwie 0,5 proc. europejskiego kapitału wysokiego ryzyka. Wzrost zaangażowania Aniołów biznesu w Europie i powinien z czasem przełożyć się także na podobną kulturę inwestowania w Polsce.

Jednym z miejsc, w których rozwija się społeczność inwestorów anielskich jest warszawski hub Cambridge Innovation Center. „Jako CIC Warsaw mamy ogromną przyjemność angażować się w rozwój społeczności aniołów biznesu w Polsce i regionie CEE wraz z Cobin Angels – robimy to poprzez społeczność inwestorów, którą wspólnie tworzymy w Kampusie Innowacji.” – powiedział Jerzy Brodzikowski, General Manager CIC Warsaw, partnera nagrody BAY.

„W związku z tym, wierzymy, że Nagroda Business Angel of the Year Award jest kluczowym elementem katalizującym rozwój tego sektora inwestycyjnego w Polsce, a zarazem szeroko rozumianych inwestycji w innowacje.” – dodaje.

Tę zmianę chce napędzić Cobin Angels, między innymi promując dobre wzorce inwestowania, które jest z jednej strony odważne, z drugiej zaangażowane i pozytywnie wpływające na rozwój ekosystemu inwestycji i startupów.

„2020 rok, mimo że był dla nas wszystkim rokiem zupełnie wyjątkowym, nie zatrzymał ciekawych i odważnych inwestycji. Mamy więc pewność, że nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem kandydatów do nagrody dla Anioła Biznesu 2020. Prosimy społeczność o pomoc w naświetleniu wszystkich takich transakcji, aby mieć pewność, że nikogo nie przegapiliśmy.” – mówi Robert Ługowski. Laureatami z ubiegłych lat są Wojtek Kostrzewa, CEO Grupy Billon i Dawid Urban, współtwórca Grupy CHIC.

Aniołów biznesu można nominować do 17 stycznia poprzez formularz dostępny na stronie: https://www.cobinangels.com/blog/business-angel-of-the-year-2020 . Nagrody będą przyznane w trzech kategoriach: Anioł Biznesu Roku, Debiutant Roku oraz Nagroda Ekosystemu.

Partnerami konkursu są: CiC Warsaw, PFR Ventures, Greenberg Traurig Poland, KOGITO Ventures, Pomerangels, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie i Younick Mint. Nagrodę objęła patronatem Konfederacja Lewiatan.

COBIN Angels to uruchomiony w roku 2015 w Warszawie klub inwestorów indywidualnych (aniołów biznesu). Angażuje się w rozwój firm o wysokim potencjale wzrostu ze szczególnym uwzględnieniem projektów z sektora technologicznego. Liczy już ponad 50 członków. Od 2020 roku w ramach Kampusu Innowacji w Warszawie, wspólnie z CIC stworzy pierwszą wyspecjalizowaną Społeczność Inwestorów.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...