poniedziałek, 14 kwietnia, 2025

Creotech Instruments z ceną emisyjną w ofercie Akcji Serii K ustaloną na 160 PLN

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

W wyniku zakończenia budowy księgi popytu w ramach oferty Akcji Serii K producenta satelitów, systemów i podzespołów satelitarnych, cena emisyjna jednej Akcji Serii K została ustalona na 160 PLN. Creotech Instruments zamierza zaoferować wybranym inwestorom 475.000 akcji zwykłych na okaziciela Serii K. W przypadku objęcia wszystkich oferowanych Akcji Serii K po ustalonej cenie emisyjnej wielkość oferty brutto wyniesie 76 mln PLN. Oferta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych.

Zgodnie z harmonogramem zakończyliśmy proces budowy księgi popytu i Zarząd Spółki podjął decyzję o skierowaniu do inwestorów ofert objęcia łącznie 475.000 Akcji Serii K po cenie emisyjnej 160 PLN za akcję. Składa się to na kwotę 76 mln zł brutto od inwestorów, których deklaracje pozyskaliśmy w niespełna dwa miesiące od podpisania przez nas rekordowego kontraktu Mikroglob o wartości 453 mln PLN netto. Pozyskanie środków w takiej wielkości istotnie przyspieszy nasz rozwój i wesprze realizację strategicznego dla bezpieczeństwa Polski programu Mikroglob  komentuje dr hab. Grzegorz Brona, Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.

W dniu 20 grudnia 2024 r. Creotech Instruments poinformował o podpisaniu umowy ze Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia na wytworzenie i dostawę Satelitarnego Systemu Obserwacji Ziemi (SSOZ) „Mikroglob” obejmującą fazy B, C, D, E1. Wartość kontraktu wynosi 453 mln PLN netto (453 mln PLN netto) i ma on zostać zrealizowany do 31 marca 2027 r.  Inwestycje na realizację umowy mają zostać częściowo sfinansowane ze środków pozyskanych z emisji akcji serii K, natomiast pozostała część pochodzić będzie z otrzymywanych transz w ramach realizacji poszczególnych etapów programu.

W ubiegłym tygodniu (4 kwietnia br.) spółka otrzymała od Skarbu Państwa – Agencji Uzbrojenia informację o zatwierdzeniu dokumentacji wynikowej B1 w ramach realizacji umowy na wytworzenie i dostawę Satelitarnego Systemu Obserwacji Ziemi „Mikroglob”. Tym samym zakończyła realizację zadania B1, za które należy jej się wynagrodzenie w wysokości 20,9 mln PLN netto. Spółka konsekwentnie realizuje poszczególne etapy tego programu, który jest największym w historii polskiego sektora kosmicznego kontraktem mającym na celu rozbudowę zdolności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie pozyskiwania danych rozpoznawczych w oparciu o satelitarne systemy optoelektronicznej obserwacji Ziemi.

W 2025 roku Creotech planuje wyniesienie 3 kolejnych satelitów w oparciu o HyperSat w ramach projektu PIAST, który koordynowany jest przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Spółka uczestnicy także w realizacji kilku perspektywicznych projektów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), tj. Plasma Observatory, Space Weather Nanosatellites System Enhancement, misji Pan Twardowski, Visdoms SBOM oraz opracowaniu kluczowych komponentów pozwalających na połączenie naziemnych prywatnych sieci 5G w technologii mmWave z satelitarną komunikacją 5G NTN (Non-Terrestrial Networks).

W ubiegłym tygodniu Creotech Instruments podpisał również Memorandum of Understanding ze szwedzkim producentem komputerów pokładowych oraz rozwiązań chmurowych dla sektora kosmicznego (Unibap AB) na potrzeby stworzenia konstelacji satelitów dla wybranych klientów z USA i Europy 11 lutego br. z luksemburską spółką Odysseus Space SA, która specjalizuje się w dostarczaniu usług komunikacji laserowej między przestrzenią kosmiczną a Ziemią.

Creotech Instruments skupia się również na rozwoju produktów z zakresu komunikacji kwantowej.
W 2026 roku planuje m.in. skupić się na opracowaniu gotowych i autorskich rozwiązań w obszarze technologii kwantowych oraz ultra-precyzyjnej synchronizacji czasu.

Ofertę emisji Akcji Serii K Spółki wspiera CC Group – doradca finansowy oraz doradca IR, koordynatorem Oferty jest Trigon Dom Maklerski S.A.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

ORLEN analizuje rynek niskoemisyjnego i odnawialnego amoniaku

ORLEN rozpoczyna badanie rynku i dialog z potencjalnymi dostawcami...

Nowa strategia Highlander Enterprise: kosmetyki, odzież UV i grafen

Highlander Enterprise S.A. (wcześniej Advanced Graphene Products S.A.) przyjął...

Medicalgorithmics przyspiesza ekspansję. Teraz czas na Słowenię

Medicalgorithmics konsekwentnie realizuje nową strategię rozwoju, przyjętą półtora roku...

Usługa InPost Pay będzie dostępna we wszystkich sklepach Grupy CCC – Modivo, CCC oraz e-Obuwie

Wdrożenie usługi InPost Pay obejmie strony internetowe sklepów Modivo,...

Columbus Energy realizuje kolejną transzę sprzedaży farm fotowoltaicznych do GoldenPeaks Capital

Grupa Columbus Energy, zgodnie z umową, zrealizowała drugą transzę...

Podobne tematy

Creotech Instruments pozyskał 76 mln PLN w ofercie Akcji Serii K

Creotech Instruments, polski producent satelitów, systemów i podzespołów satelitarnych,...

Creotech Instruments podpisuje MoU z Odysseus Space – współpraca nad zaawansowaną konstelacją satelitarną

Creotech Instruments, notowany na GPW polski producent satelitów, systemów...

Creotech Instruments i Unibap AB rozpoczynają rozmowy o możliwościach budowy konstelacji satelitów

Creotech Instruments, notowany na GPW polski producent satelitów, systemów...

Creotech ma umowę z ESA na opracowanie komponentów satelitarnej komunikacji 5G

Creotech Instruments SA, notowany na GPW czołowy gracz na...

Creotech Instruments ma nową umowę z ESA na monitoring śmieci kosmicznych

Creotech Instruments S.A., największa polska firma kosmiczna notowana na...

Creotech Instruments planuje wzmocnić kapitałowo Spółkę w celu sprawnej realizacji programu Mikroglob

Creotech Instruments, notowany na GPW polski producent satelitów, systemów...

Proba-3: Przełomowa misja ESA z udziałem polskiego sektora kosmicznego

W czwartek, 5 grudnia, z Centrum Kosmicznego Satish Dhawan...

Księżyc znów staje się głównym celem sektora kosmicznego

Eksploracja Księżyca staje się jednym z najważniejszych kierunków rozwoju...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie