LUDZIEDr Jacek Orzeł powołany na stanowisko p.o. dyrektora NCBR

Dr Jacek Orzeł powołany na stanowisko p.o. dyrektora NCBR

Dr Jacek Orzeł powołany na stanowisko p.o. dyrektora NCBR

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda powołał dr. Jacka Orła na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Funkcję tę dr Orzeł sprawuje od 9 lutego br.

Jacek Orzeł jest menedżerem, ekonomistą oraz informatykiem ze specjalizacją w tematyce zarządzania bezpieczeństwem i ryzykiem. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie. Doktor nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej.

Dr Jacek Orzeł ukończył studia MBA, a także program Top Public Executive Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz IESE Uniwersytetu Navarry. Jest również absolwentem informatyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z obszaru bankowości w Szkole Głównej Handlowej. Przez całe życie zawodowe zajmuje się różnymi aspektami zarządzania i ekonomii, bezpieczeństwa i ryzyka, w tym zarządzaniem strategicznym. Ekspert ENISA w zakresie ochrony danych osobowych, ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem (w tym cyberbezpieczeństwem), ekspert w zakresie bezpieczeństwa informacji niejawnych, ochrony danych osobowych, audytor wewnętrzny. Opublikował książkę na temat zarządzania ryzykiem operacyjnym za pomocą instrumentów pochodnych oraz jest autorem publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Doświadczenie zawodowe dr Orzeł zdobywał zarówno w sektorze komercyjnym, jak i publicznym. Przed objęciem stanowiska p.o. dyrektora NCBR był dyrektorem Biura Polityki Bezpieczeństwa w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Wcześniej pracował m.in. w: Ministerstwie Rozwoju, Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Głównym Urzędzie Statystycznym, INVEST-BANK S.A., NBP i PFRON.

Dr Jacek Orzeł zastąpił na stanowisku dr. Pawła Kucha, który kierował instytucją od sierpnia 2022 r.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...