FIRMYFC Barcelona oraz Fortinet podpisały umowę sponsorską

FC Barcelona oraz Fortinet podpisały umowę sponsorską

FC Barcelona oraz Fortinet podpisały umowę sponsorską

FC Barcelona oraz Fortinet podpisały umowę sponsorską, na mocy której Fortinet stał się nowym oficjalnym partnerem Espai Barça w zakresie cyberbezpieczeństwa do 30 czerwca 2028 roku. Dzięki tej umowie FC Barcelona uzyska bezpieczne środowisko cyfrowe dla kompleksu obiektów Spotify Camp Nou, wykorzystując wiodącą w branży platformę Security Fabric firmy Fortinet, której zastosowanie będzie służyć jako globalny punkt odniesienia dla technicznych innowacji w świecie sportu i rozrywki.

W ramach zawartej umowy FC Barcelona wdroży platformę Security Fabric firmy Fortinet, w tym zapory sieciowe nowej generacji FortiGate, w celu zabezpieczenia stadionowej sieci Wi-Fi, infrastruktury OT oraz centrum danych. Urządzenia uzyskujące dostęp do aplikacji z dowolnej lokalizacji będą chronione za pomocą mechanizmów Zero Trust Network Access oraz rozwiązań Fortinet do zabezpieczenia punktów końcowych. Ponadto scentralizowane zarządzanie z analityką bezpieczeństwa bazującą na sztucznej inteligencji zapewni kompleksową widzialność sieci. Rozwiązania te zostaną zintegrowane bezpośrednio z poczynionymi już przez FC Barcelona inwestycjami w IT, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności w całym obiekcie Spotify Camp Nou.

Współpraca między klubem a Fortinet jest częścią programu sponsorskiego związanego z przebudowywanym właśnie stadionem Spotify Camp Nou. FC Barcelona jest zaangażowana w przekształcenie Espai Barça w międzynarodowe centrum innowacji, znajdujące się w czołówce nowych technologii.

Partnerstwo to jest kolejnym z ważnych działań w ramach programu sponsorskiego, stworzonego specjalnie dla jednego z najważniejszych projektów w historii klubu. Otwiera on nowe możliwości, zarówno dla firm, które oferują swoje produkty bezpośrednio konsumentom (B2C), jak też takim jak Fortinet, skupionym na sektorze biznesowym (B2B). Będą mogły one skorzystać z globalnej obecności i prestiżu klubu FC Barcelona oraz znaczenia jednego z wiodących stadionów na świecie w przyszłości.

Espai Barça to więcej niż stadion

Espai Barça to rewolucyjny projekt w świecie sportu i rozrywki, który ma na celu unowocześnienie i rozbudowę obiektów FC Barcelony, w tym symbolicznego dla miasta Spotify Camp Nou, oraz przekształcenie ich w najlepszy kompleks sportowy w centrum dużego miasta. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest wdrożenie najlepszych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa w ramach współpracy z Fortinet, co przełoży się na zapewnienie bezpiecznego środowiska cyfrowego oraz oferowanie najlepszych możliwych wrażeń wszystkim członkom klubu i fanom odwiedzającym stadion.

Fortinet jest podmiotem przyczyniającym się do postępu w zakresie ochrony cyfrowych środowisk poprzez tworzenie ekologicznych rozwiązań, dywersyfikującym wiedzę ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz promującym odpowiedzialne prowadzenie biznesu i dbałość o środowisko. Posiadane przez Fortinet doświadczenie jest niezbędne dla tak dużego projektu jak Espai Barça, ponieważ jego współpraca z uznanymi podmiotami publicznymi i prywatnymi, w tym zespołami reagowania na incydenty komputerowe (CERT), agencjami rządowymi i światem akademickim, jest podstawowym aspektem zaangażowania Fortinet w poprawę cyfrowej odporności na całym świecie.

Juli Guiu, wiceprezes działu marketingu FC Barcelona:

„Espai Barça będzie katalizatorem cyfrowej transformacji klubu, a cyberbezpieczeństwo jest jej podstawowym filarem. Nasz sojusz z Fortinet gwarantuje, że nasze obiekty będą miały najbardziej zaawansowaną ochronę i bezpieczne środowisko cyfrowe dla wszystkich odwiedzających stadion. Ta współpraca podkreśla nasze zaangażowanie klubu w innowacje techniczne oraz oferowanie najlepszych wrażeń.”

John Maddison, Chief Marketing Officer, Fortinet:

„Bazując na ponad 20-letniej historii innowacyjności Fortinet w zakresie cyberbezpieczeństwa, z dumą wspieramy ambitną wizję FC Barcelona, aby stworzyć międzynarodowe centrum innowacji, wykorzystujące wiodące w branży, najnowocześniejsze technologie. Nasz wspólny cel, jakim jest przekształcenie Spotify Camp Nou w jeden z wiodących stadionów na świecie, jest możliwy dzięki wykorzystaniu platformy Fortinet Security Fabric do zabezpieczenia cyfrowego środowiska.”

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...