FIRMYJakub Różycki nowym prezesem Lifetube

Jakub Różycki nowym prezesem Lifetube

Jakub Różycki nowym prezesem Lifetube

Lifetube ma nowego prezesa. Stanowisko to objął Jakub Różycki, manager z ponad piętnastoletnim doświadczeniem, zdobytym między innymi w McKinsey, Allegro i Shoppee.

Firma Lifetube, od 10 lat działająca w obszarze influencer marketingu i ekonomii twórców, ogłosiła powołanie Jakuba Różyckiego na swojego nowego prezesa. Manager ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami pracującymi w obszarze nowych technologii. Przez 7 lat z ramienia McKinsey doradzał spółkom z różnych branż, a ostatnie lata spędził na stanowiskach kierowniczych w strukturach e-commerce’owych gigantów Allegro i Shoppee.

W nowoczesnym biznesie social mediowym takim, jak Lifetube, ważne są dwa aspekty: z jednej strony relacyjność, znajomość branży i doskonałe rozumienie grupy docelowej, a z drugiej zmysł analityczny, wyczucie technologii i zaufanie do danych. Ten pierwszy obszar mamy od lat doskonale zaopiekowany, zarówno na poziomie zarządu Lifetube’a, jak i kluczowych managerów. Natomiast dzięki zatrudnieniu Jakuba zdobywamy istotne kompetencje w tym drugim obszarze. To pozwoli nam konsekwentnie realizować ambitne cele związane ze wzrostem w najbliższych latach i utrzymać pozycję lidera. Cieszymy się, że kolejna uzdolniona osoba zasila nasze szeregi – mówi Jacek Olechowski, prezes zarządu Mediacap.

Przez ostatnie miesiące stanowisko prezesa nie było obsadzone. Po odejściu Pawła Stano w grudniu 2022 roku, firmą zarządzał Executive Committee czyli ciało operacyjno-zarządcze złożone z 8 kluczowych managerów, wspierane bezpośrednio przez właścicieli z Mediacap. W październiku 2023 roku Lifetube przeszedł rebranding. Uprościł strukturę marek, opracował nowe, innowacyjne produkty dla twórców i reklamodawców oraz zaprezentował nową identyfikację wizualną.

W swojej karierze doradzałem spółkom i zarządzałem zespołami z wielu różnych branż, ale wspólnymi mianownikami była zawsze technologia i dynamiczny rozwój. Właśnie te aspekty są kluczowe w dzisiejszym influencer marketingu i ekonomii twórców. Postawiłem sobie za cel poprowadzić Lifetube ścieżką, którą podążają liderzy tej branży z największych rynków na świecie i dziękuję właścicielom z Mediacap za zaufanie w tym zakresie – mówi Jakub Różycki, prezes Lifetube’a.

Lifetube należy do polskiej prywatnej grupy inwestycyjnej Mediacap (właściciel Freundschaft, IQS, Lifetube, Relatable). Jest największą agencją influencer marketingu w Polsce, realizującą rocznie średnio ponad 2000 współprac marek z twórcami na wszystkich największych platformach social mediowych. Jest operatorem sieci wielokanałowej MCN zrzeszającej ponad 700 kanałów YouTube z 4 krajów. W skład Grupy Lifetube wchodzi również agencja gaming marketingu Gameset.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...