EDUKACJAKHNP uruchamia program szkoleniowy dla polskich studentów w Korei

KHNP uruchamia program szkoleniowy dla polskich studentów w Korei

KHNP uruchamia program szkoleniowy dla polskich studentów w Korei

Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) i Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) podpisały porozumienie w celu uruchomienia nowego programu mentorskiego, z którego będą mogli skorzystać m.in. studenci z Polski studiujący w KINGS. To już druga edycja tego programu, który jest prowadzony przez polskie i czeskie biuro KHNP.

Program skierowany jest do studentów KINGS pochodzących z krajów zainteresowanych rozwojem energetyki jądrowej, takich jak Polska, Czechy i Egipt. Ma on na celu szerzenie wiedzy o koreańskiej technologii jądrowej oraz dzielenie się doświadczeniem z zakresu rozwoju kariery zawodowej w sektorze jądrowym. W 2021 roku, podczas pierwszej edycji tego programu, polscy studenci mieli okazję odwiedzić różne obiekty związane z energetyką jądrową w Korei, w tym siedzibę główną KHNP, Centralny Instytut Badawczy KHNP, Koreański Instytut Badań nad Energią Atomową oraz KEPCO Nuclear Fuel. W ramach programu dołączyli również do sesji mentorskich z udziałem ekspertów KHNP.

W celu rozwijania niezbędnych kompetencji do realizacji projektów jądrowych w Polsce, KHNP i KINGS ściśle współpracują z polskimi uczelniami. 3 kwietnia podpisano porozumienie między Uniwersytetem Warszawskim a KINGS w sprawie utworzenia Centrum Współpracy Jądrowej (NCC) w Polsce. Centrum będzie miało za zadanie kształcenie przyszłej kadry dla projektu jądrowego Konin-Pątnów. Dodatkowo KINGS co roku zaprasza studentów z polskich uczelni do udziału w Nuklearnym Letnim Programie Młodzieżowym z (Nuclear Summer Youth Program), oferując im możliwość zgłębienia wiedzy na temat koreańskiego przemysłu jądrowego.

Wielu absolwentów KINGS miało istotny wpływ na rozwój energetyki jądrowej w Polsce, począwszy od przekazywania wiedzy zdobytej w czasie nauki, poprzez skuteczne wspieranie realizacji polskich projektów w tej dziedzinie, aż po aktywne wkładanie fundamentów pod kształtowanie polskich ram regulacyjnych – mówi Harry Chang, wiceprezes KHNP. Podkreślił również ich kluczową rolę w kształtowaniu polskiego sektora jądrowego i zobowiązał się do skutecznego prowadzenia programu mentorskiego, aby wspierać budowę silnej współpracy między Polską a Koreą w obszarze energetyki jądrowej.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...