piątek, 17 stycznia, 2025

NCBR: Ekspertki i eksperci programu FERS poszukiwani

Chcesz zdobyć unikalne doświadczenie w procesie oceny wniosków o dofinansowanie z Funduszy Europejskich? Chcesz mieć realny wpływ na rozwój polskiej nauki i zwiększenie dostępności na uczelniach? Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) poszukuje osób z kwalifikacjami w naborze na ekspertki i ekspertów programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). Do 30 czerwca 2025 r. specjaliści z zakresu szkolnictwa wyższego oraz dostępności mogą składać swoje aplikacje.

NCBR współpracuje ze specjalistami z różnych dziedzin nauki i gospodarki, które swoim doświadczeniem i kompetencjami wspierają pracowników Centrum w procesie oceny wniosków, procedurze odwoławczej i w innych zadaniach wynikających z umów o dofinansowanie projektów. Ich wiedza, doświadczenie i profesjonalizm są gwarancją realizacji wysokiej jakości projektów, przyczyniających się do kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr dla nowoczesnej gospodarki. Dla ekspertów to natomiast szansa by być blisko projektów, które zmieniają polskie uczelnie na jeszcze bardziej konkurencyjne, dostępne i dostosowane do rynku pracy.

Nie stworzymy w Polsce gospodarki przyszłości bez wykształcenia odpowiednich do tego zadania kadr. Naszym celem jest więc dofinansowanie projektów o jak najwyższej jakości. Dlatego współpracujemy z ekspertkami i ekspertami z bogatym doświadczeniem, którzy wspierają nas w tym procesie. Są oni gwarantem wybrania najlepszych projektów polskich uczelni, które będą za sobą niosły korzyści dla naszego kraju – powiedział prof. dr hab. inż. Jerzy Małachowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Budżet na działania Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w programie FERS na lata 2021-2027 to łącznie 720 mln euro.

Udokumentowane doświadczenie

Każdy kandydat i kandydatka na eksperta musi posiadać co najmniej wykształcenie wyższe (tytuł magistra lub równoważny), co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe (niezależnie od formy zatrudnienia) w okresie ostatnich 5 lat w dziedzinie, do której aplikuje oraz udokumentowaną co najmniej jedną z poniższych form aktywności zawodowej lub naukowej:

  • uzyskanie co najmniej stopnia naukowego doktora w danej dziedzinie,
  • udział w co najmniej dwóch zakończonych projektach współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego jako co najmniej członek kluczowego personelu projektu w dziedzinie, do której kandydat aplikuje,
  • udokumentowane doświadczenie w obszarze przygotowywania założeń lub realizacji lub oceny projektów współfinansowanych z EFS, np.: ocena wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, posiadanie ważnego certyfikatu uprawniającego do dokonywania oceny w PO WER, przygotowywanie lub realizowanie projektów współfinansowanych z EFS.

Kandydaci muszą również spełnić wymagania formalne jak np. niepozostawanie w stosunku pracy z Instytucjami Pośredniczącymi lub Instytucją Zarządzającą FERS czy niepozostawanie w stosunku pracy z firmami konsultingowymi zajmującymi się doradztwem potencjalnym wnioskodawcom, a w szczególności świadczącym wyspecjalizowane usługi w zakresie pozyskiwania funduszy i przygotowania dokumentacji aplikacyjnej z tym związanej.

Autor
  • Od prawie dwóch dekad wspieramy naszych czytelników w lepszym rozumieniu świata biznesu i gospodarki. Tworzymy treści, które łączą solidne analizy z praktycznymi wskazówkami, pomagając w podejmowaniu trafnych decyzji. Nasz zespół to ludzie z pasją do odkrywania nowych trendów, śledzenia zmian na rynkach i dzielenia się wiedzą, która inspiruje do działania.

Popularne w tym tygodniu

Kryzys demograficzny w Polsce. Jak brak stabilności na rynku pracy wpływa na decyzje rodziców?

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszych dziewięciu...

Co czeka branżę deweloperską w pierwszym kwartale 2025 roku? Zapowiedzi programowe oczami rynku

Po wielu miesiącach niepewności dotyczących programu „Mieszkanie na start”,...

Blue Monday: Jak marketing stworzył „najbardziej depresyjny dzień w roku”

W najbliższy poniedziałek przypada tzw. Blue Monday, dzień, który…...

Połowa stycznia z inflacją

Jesteśmy na półmetku pierwszego miesiąca nowego roku. Podczas dzisiejszej...

Podobne tematy

Ericsson i Nokia apelują o działania dla technologicznej przyszłości Europy

Przy wsparciu wiodących europejskich firm technologicznych, takich jak ASML...

Artur Sutor i Martyna Balcer powołani do międzynarodowej rady dyrektorów ITRA Global

ITRA Global ogłosiła skład nowej rady dyrektorów, która zarządza rozwojem...

Angel Kalinov obejmuje stanowisko Dyrektora Spedycji i odpowiada za rozwój nowego biura Girteki w Warszawie

Grupa Girteka otworzyła w Warszawie nowe biuro. Otwarcie warszawskiej...

Kompetencje przyszłości – jak przygotować dzieci do pracy w zawodach, których jeszcze nie znamy

W świecie, który zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej,...

Satelita stworzony przez studentów AGH leci na orbitę

14 stycznia na orbitę poleci najmniejszy polski satelita HYPE,...

Nowe możliwości wsparcia innowacji i rozwoju firm: Trwa nabór w konkursie Ścieżka SMART

Nowy Rok obfitował będzie w szerokie możliwości wsparcia innowacyjnych...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie