FIRMYRubicon Partners chce zainwestować do 10 mln PLN w nowy projekt

Rubicon Partners chce zainwestować do 10 mln PLN w nowy projekt

Rubicon Partners chce zainwestować do 10 mln PLN w nowy projekt

Rubicon Partners, fundusz działający w modelu Venture Building, poszukuje nowej inwestycji, na którą chciałby przeznaczyć do 10 mln PLN.  W ostatnim czasie Rubicon Partners zainwestował w podobny projekt. Jest nim StaffHealth, amerykańska spółka oferująca platformę technologiczną pośredniczącą w zatrudnieniu pracowników medycznych w USA.

Budowanie wartości biznesu

Rubicon Partners inwestuje i buduje wartość biznesów wspólnie z ich założycielami, działając w modelu „hands-on approach”. Oznacza to, że poza samą inwestycją, realnie angażuje się w działania strategiczne, operacyjne i finansowe, dążąc zarówno do wzrostu ich skali, jak i wyceny tych biznesów. Obecnie posiada w swoim portfelu 14 aktywnych inwestycji, dla których pracuje 11 ekspertów C-level z Rubicon Partners, na co dzień zajmujących się ich rozwojem. W ciągu ostatnich 10 lat Fundusz współtworzył 24 spółki o łącznej wycenie 800 mln PLN.

Dzięki exitom zrealizowanym w ciągu ostatniego roku w Funduszu pojawiła się przestrzeń na nową inwestycję. Rubicon poszukuje projektu, który generuje roczne przychody na poziomie kilku – kilkunastu milionów złotych i działa w takich obszarach jak IT B2B (transformacja cyfrowa, digitalizacja), energetyka (cleantech, OZE), deep tech (chemia / new materials / biotechnologia).

„Widzimy na rynku projekty, które osiągają pewną skalę, zazwyczaj jest to między 5 a 10 mln zł przychodów, i nie mogą jej przeskoczyć. Ich właściciele potrzebują wsparcia, zarówno merytorycznego, jak i operacyjnego, by dalej rozwijać biznes i uczynić go sprzedawalnym. To jest etap, w którym Rubicon Partners ma doświadczenie i może pomóc. Mamy na swoim koncie dojrzalsze projekty, które wspieraliśmy przez kilka lat, aby finalnie sprzedać je do inwestorów strategicznych. Projektu właśnie na takim etapie rozwoju szukamy obecnie” – mówi Michał Chabowski, członek zarządu Rubicon Partners.

Z USA do Polski

Fundusz wspiera projekty na każdym etapie ich rozwoju, nie tylko początkowym. Do grona dojrzałych biznesów, które wspiera Rubicon Partners dołączył ostatnio StaffHealth. Jest to spółka ze Stanów Zjednoczonych, oferująca platformę technologiczną pośredniczącą w zatrudnieniu pracowników medycznych wszelkiego szczebla w amerykańskiej służbie zdrowia. Do 2023 roku Spółka nawiązała współpracę z blisko 200 tys. pracowników oraz 2 tys. placówek medycznych i stanęła przed wyzwaniem związanym z dalszym skalowaniem działalności. Konieczne stało się przeniesienie rozwiązań IT i całej obsługi modelu biznesowego na zupełnie nowy, znacznie bardziej zaawansowany technologicznie poziom.

Grzegorz Golec, członek zarządu Rubicon Partners i StaffHealth w Polsce
Grzegorz Golec, członek zarządu Rubicon Partners i StaffHealth w Polsce

Rubicon Partners zainwestował w Spółkę 2.5 mln USD. „Finansowanie to tylko jeden z elementów naszego partnerstwa. Obecnie skupiamy się na rozwoju zaplecza technologicznego StaffHealth w Polsce – budujemy nowe funkcjonalności rozwiązań technologicznych Spółki, skalujemy system i pracujemy nad tym by był przyjazny i łatwy w obsłudze, zarówno dla personelu medycznego, jak i placówek ochrony zdrowia. Ponadto digitalizujemy procesy. Poza IT przenosimy sporo operacji biznesowych z USA i Azji nad Wisłę, gdzie będą automatycznie i zdalnie realizowane” – wyjaśnia Grzegorz Golec, członek zarządu Rubicon Partners i StaffHealth w Polsce.

Każdy etap rozwoju biznesu

Wśród dojrzałych biznesów w portfelu Rubicon Partners znajdują się także m.in. Synthex Technologies, firma zajmująca się syntezą związków chemicznych, Tuatara, działająca w branży IT czy notowany na GPW Novavis Group będący developerem farm PV.

W portfelu Rubicon znajdują się ponadto spółki, które Fundusz współtworzył z założycielami od samego początku ich istnienia. Taką spółką jest np. Noctiluca, firma technologiczna, notowana na GPW w Warszawie, rozwijająca związki chemiczne, m.in. do wyświetlaczy OLED. Rubicon jest również pierwszym inwestorem w takich projektach jak Fresh Inset – spółce zajmującej się przedłużaniem świeżości zerwanych warzyw, owoców i kwiatów, czy ProXN – spółce działającej z dużym sukcesem w obszarze profesjonalnych kosmetyków opartych o najsilniejszy dotąd poznany antyoksydant – ksantohumol.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...