niedziela, 1 października, 2023
MEDYCYNA I FARMACJAStres uwięziony w jelitach - terapeutyczna moc fizjoterapii i osteopatii wisceralnej

Stres uwięziony w jelitach – terapeutyczna moc fizjoterapii i osteopatii wisceralnej

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Stres uwięziony w jelitach – terapeutyczna moc fizjoterapii i osteopatii wisceralnej

Współczesny świat jest pełen wyzwań, napięć i oczekiwań. W wielu aspektach codziennego życia nacisk kładziony jest na ciągłą aktywność i doskonałość. Taki tryb życia, choć może prowadzić do sukcesu, niesie ze sobą także cienkie pasmo stresu, które niejednokrotnie przekształca się w chroniczne napięcie.


osteohelp osteopatia


Skutki fizyczne chronicznego stresu

Stres w małych dawkach działa mobilizująco, przygotowując organizm do działania. Jednak kiedy staje się stałym elementem naszej codzienności, prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Jednymi z pierwszych objawów stresu są dolegliwości żołądkowo-jelitowe takie jak biegunka, mdłości czy uczucie ścisku w żołądku.

Przy stałym napływie hormonów stresu, takich jak kortyzol, narażamy się na zaburzenia gospodarki hormonalnej. Skutkuje to osłabieniem odporności, problemami trawiennymi, nadwagą, a w skrajnych przypadkach nawet depresją.

Choroby takie jak wrzody żołądka, zespół jelita drażliwego czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego są ścisłe powiązane ze stanami zapalnymi wywołanymi przez przewlekły stres.

Wsparcie osteopaty

Nietypowym, ale skutecznym sposobem radzenia sobie z dolegliwościami trawiennymi powodowanymi przez stres jest osteopatia. Manualne techniki stosowane przez osteopatów, skoncentrowane na obszarze brzucha, miednicy czy przepony, mogą znacząco poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego. Pomaga to w zwalczaniu objawów takich jak biegunki czy zaparcia. Ważne jest jednak, aby przed skorzystaniem z usług osteopaty konsultować się z lekarzem rodzinnym lub gastrologiem w celu wykluczenia organicznych przyczyn dolegliwości.

Znaczenie prawidłowego korzystania z toalety

Wielu ludzi przyzwyczaiło się do korzystania z toalety „na zapas”. To zachowanie, choć może wydawać się niewinne, może prowadzić do problemów z układem moczowym. Jeśli organizm przyzwyczai się do częstych wizyt w toalecie bez rzeczywistej potrzeby, może to prowadzić do powstania nadreaktywnego pęcherza.

Każda wizyta w toalecie powinna kończyć się oddaniem co najmniej 200 ml moczu. Jeśli zauważysz, że regularnie oddajesz mniej, warto skonsultować się z urologiem i ewentualnie z fizjoterapeutą uroginekologicznym.

Podsumowanie

Stres stał się nieodłącznym elementem współczesnego świata, ale jego skutki nie muszą być nieodwracalne. Ważne jest, abyśmy byli świadomi jego wpływu na nasze zdrowie i podejmowali świadome decyzje w celu jego minimalizacji. Obejmuje to zarówno świadome korzystanie z toalety, jak i poszukiwanie wsparcia w radzeniu sobie z jego fizycznymi skutkami.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...