FIRMYSupreme Energy wypracowało prawie 35 mln zł przychodów w 2023 roku

Supreme Energy wypracowało prawie 35 mln zł przychodów w 2023 roku

Supreme Energy wypracowało prawie 35 mln zł przychodów w 2023 roku

Firma Supreme Energy osiągnęła prawie 35 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w 2023 roku, co stanowi wzrost o 14% rdr. Zysk netto wyniósł prawie 0,9 mln zł, a zysk operacyjny EBIT liczył ponad 1,3 mln zł. Miniony rok umożliwił spółce rozwój oferty produktowej oraz ekspansję na arenie międzynarodowej poprzez spółkę zależną Supreme Energy Deutschland. Kamieniem milowym bieżącego roku będzie debiut Supreme Energy na rynku kapitałowym. Złożenie Dokumentu Informacyjnego, w związku z ubieganiem się o wejście na NewConnect, planowane jest na III kwartał. Pierwsze rozmowy z potencjalnymi inwestorami trwają.

W samym IV kw. 2023 Supreme Energy odnotowało około 9 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, w czasie którym zawarło 1600 umów. Supreme Energy wchodzi w skład grupy kapitałowej Supreme Global. W 2023 roku przychody obu firm wyniosły łącznie ponad 37,5 mln zł, a łączny zysk netto przekroczył 1,8 mln zł.

– Naszym celem pozostaje zajęcie znaczącego miejsca w ścisłej czołówce firm w Unii Europejskiej. Od początku więc skupiamy się na solidnej optymalizacji i automatyzacji procesów sprzedażowych. To duży atut i wyróżnik naszej marki. Ciężka praca całego zespołu przynosi oczekiwane efekty, o czym świadczą także nasze wyniki finansowe. Nie zamierzamy jednak zwalniać tempa i dążymy do dalszego wzrostu. W tym celu już rozszerzyliśmy naszą działalność poza granice kraju, by móc dywersyfikować źródła przychodów. Dodatkowo planujemy wzbogacić standardową ofertę o przydomowe turbiny wiatrowe. Produkty wykorzystujące wiatr jako odnawialne źródło energii będą dostępne już od II kwartału. Pozwoli to naszym klientom na otrzymanie jeszcze bardziej kompleksowej oferty – mówi Mateusz Wróbel, prezes zarządu Supreme Energy.

Turbiny wiatrowe wyróżniają się niskim momentem rozruchowym, co umożliwia im generowanie energii nawet przy stosunkowo niewielkiej sile wiatru. Dodatkowo, mają zdolność do wykorzystania niskich prędkości wiatru początkowego do efektywnej pracy, co czyni je skutecznymi źródłami energii w różnych warunkach atmosferycznych. Co istotne, turbiny wiatrowe korzystają z wiatru jako odnawialnego źródła energii, co przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i nie wyczerpuje zasobów naturalnych.

W celu skalowania biznesu, Supreme Energy jeszcze w tym roku planuje dołączenie do grona spółek notowanych na NewConnect. – Proces ten poprzedzimy kampanią pre-IPO. Prace nad Dokumentem Informacyjnym, przy wsparciu DM INC, są w toku. Z jego złożeniem do GPW celujemy w III kwartał – dodaje Mateusz Wróbel.

Poza rozwojem biznesowym i dywersyfikacją oferty sprzedażowej, Supreme Energy od początku mocno stawia na rozwój swoich pracowników. W tym celu, w najbliższym czasie firma planuje także wprowadzenie nowego benefitu dla handlowców, który będzie prawdziwym przełomem w branży OZE – szczegóły wkrótce.

Powoli wchodzimy na rynki międzynarodowe. Pozwala nam to między innymi dołożyć trzy istotne pozycje do planu wynagrodzeń, które każdej osobie po osiągnięciu wymaganego progu dadzą możliwość partycypacji, również w zyskach z rynków międzynarodowych. – podsumowuje Jan Zając, członek zarządu Supreme Energy.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...