BEZPIECZEŃSTWOTikTok ponownie ofiarą cyberataku. Konta CNN i Paris Hilton przejęte

TikTok ponownie ofiarą cyberataku. Konta CNN i Paris Hilton przejęte

TikTok ponownie ofiarą cyberataku. Konta CNN i Paris Hilton przejęte

TikTok, czyli chińska platforma mediów społecznościowych, ponownie doświadcza problemów. W ostatnich dniach cyberprzestępcy dokonali prób złośliwego przejęcia kont. TikTok poinformował we wtorek, że podjął kroki, aby powstrzymać cyberatak wymierzony popularne konta, w tym konto należące do CNN czy Paris Hilton.

– Nasz zespół ds. bezpieczeństwa został niedawno powiadomiony o złośliwych podmiotach atakujących konto CNN TikTok – powiedział w przygotowanym oświadczeniu rzecznik TikTok Jason Grosse. Grosse wskazał również, że TikTok współpracuje z CNN, aby przywrócić dostęp do konta i zapewnić „zwiększone środki bezpieczeństwa”.

– Naszym celem jest utrzymanie integralności platformy i będziemy nadal monitorować wszelkie dalsze nieautentyczne działania – dodał Grosse.

Chińska firma stwierdziła, że do ataku doszło za pośrednictwem funkcji bezpośredniego przesyłania wiadomości dostępnej na platformie. Jednocześnie nie udostępniła dalszych informacji na temat charakteru włamania. Grosse powiedział, że TikTok nadal bada „potencjalny exploit” i współpracuje z właścicielami kont, których dotyczy problem i potrzebują przywrócenia dostępu. Rzecznik TikToka nie podał liczby kont będących celem ataków, ale stwierdził, że tylko „bardzo niewielka ich liczba została przejęta”.

Chińska platforma nie podała nazw wszystkich kont, których dotyczy problem, jednak odnotował, że konto celebrytki i gwiazdy reality show Paris Hilton było celem, ale nie zostało ostatecznie naruszone. Co ciekawe eksperci twierdzą, że atak mógł być zrealizowany za sprawą prywatnych wiadomości, wykonywujących złośliwy kod.

– Według ostatnich raportów złośliwe oprogramowanie jest przesyłane za pośrednictwem czatów w aplikacji TikTok i nie wymaga pobrania, kliknięcia ani odpowiedzi – wystarczy otworzyć wiadomość. Konfigurując uwierzytelnianie dwuskładnikowe, dodasz krok bezpieczeństwa do swojego loginu i powinieneś zapobiec przejęciu konta – komentują wydarzenie specjaliści z Check Point Research.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...