TECHNOLOGIATrendy technologiczne 2022

Trendy technologiczne 2022

Trendy technologiczne 2022

Co może przynieść rok 2022 w zakresie technologii? W jakie rozwiązania i narzędzia powinny zainwestować przedsiębiorstwa, aby uprościć swoje przepływy pracy, zoptymalizować koszty i zwielokrotnić produktywność? Firma Lexmark opracowując nowe rozwiązania na kolejne lata opiera się o dogłębną ekspertyzę potrzeb swoich klientów i zmian na rynku.

4 główne trendy, które zdaniem ekspertów Lexmark będą kształtować 2022 rok:

  • Rozproszone środowiska pracy: Pandemia nadal trwa a kolejne działania przeciwepidemiczne zmuszają do pracy zdalnej miliony pracowników na całym świecie. Tysiące firm koncentruje się na zasobach ułatwiających organizację nowych form pracy. Technologie chmurowe, rozwiązania pozwalające na zdalne monitorowanie i zarządzanie dokumentami i infrastrukturą druku oraz kwestia bezpieczeństwa nadal będą głównymi priorytetami dla przedsiębiorstw w 2022 roku.
  • Zrównoważony rozwój jako siła napędowa adopcji chmury: Pandemia znacząco wpłynęła na globalne tempo transformacji cyfrowej. W 2022 roku trend ten będzie się utrzymywał. A konieczność przeciwdziałania zmianom klimatycznym będzie dodatkową dźwignią tego procesu. Własne badania Lexmarka wykazały, że drukowanie w chmurze prowadzi do zmniejszenia zużycia papieru średnio o 30%.
  • Szersze zastosowanie IoT w różnych branżach: Experci Lexmark dawno dostrzegli korzyści płynące z IoT – druk był jednym z pierwszych obszarów biznesu wykorzystujących IoT do zarządzania drukarkami, konserwacji predykcyjnej i pozyskiwania danych. Technologia IoT przekształciła już wiele branż, a w nadchodzącym roku przebije się do innych, w tym handlu detalicznego i opieki zdrowotnej.
  • Wbudowane bezpieczeństwo (security-by-default) staje się koniecznością. Security-by-default (domyślne bezpieczeństwo) w oprogramowaniu oznacza, że ​​domyślne ustawienia konfiguracji są najbezpieczniejszymi ze wszystkich możliwych ustawień. Wraz z dynamicznym rozwojem nowych technologii rośnie też świadomość organizacji w zakresie ochrony przed zagrożeniami cyberbezpieczeństwa. Coraz częściej firmy zdają sobie sprawę z tego, jak że ich dane są tak bezpieczne, jak elementy, na których zostały zbudowane aplikacje je obsługujące.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...