czwartek, 30 czerwca, 2022
TECHNOLOGIATrendy technologiczne 2022

Trendy technologiczne 2022

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Trendy technologiczne 2022

Co może przynieść rok 2022 w zakresie technologii? W jakie rozwiązania i narzędzia powinny zainwestować przedsiębiorstwa, aby uprościć swoje przepływy pracy, zoptymalizować koszty i zwielokrotnić produktywność? Firma Lexmark opracowując nowe rozwiązania na kolejne lata opiera się o dogłębną ekspertyzę potrzeb swoich klientów i zmian na rynku.

4 główne trendy, które zdaniem ekspertów Lexmark będą kształtować 2022 rok:

  • Rozproszone środowiska pracy: Pandemia nadal trwa a kolejne działania przeciwepidemiczne zmuszają do pracy zdalnej miliony pracowników na całym świecie. Tysiące firm koncentruje się na zasobach ułatwiających organizację nowych form pracy. Technologie chmurowe, rozwiązania pozwalające na zdalne monitorowanie i zarządzanie dokumentami i infrastrukturą druku oraz kwestia bezpieczeństwa nadal będą głównymi priorytetami dla przedsiębiorstw w 2022 roku.
  • Zrównoważony rozwój jako siła napędowa adopcji chmury: Pandemia znacząco wpłynęła na globalne tempo transformacji cyfrowej. W 2022 roku trend ten będzie się utrzymywał. A konieczność przeciwdziałania zmianom klimatycznym będzie dodatkową dźwignią tego procesu. Własne badania Lexmarka wykazały, że drukowanie w chmurze prowadzi do zmniejszenia zużycia papieru średnio o 30%.
  • Szersze zastosowanie IoT w różnych branżach: Experci Lexmark dawno dostrzegli korzyści płynące z IoT – druk był jednym z pierwszych obszarów biznesu wykorzystujących IoT do zarządzania drukarkami, konserwacji predykcyjnej i pozyskiwania danych. Technologia IoT przekształciła już wiele branż, a w nadchodzącym roku przebije się do innych, w tym handlu detalicznego i opieki zdrowotnej.
  • Wbudowane bezpieczeństwo (security-by-default) staje się koniecznością. Security-by-default (domyślne bezpieczeństwo) w oprogramowaniu oznacza, że ​​domyślne ustawienia konfiguracji są najbezpieczniejszymi ze wszystkich możliwych ustawień. Wraz z dynamicznym rozwojem nowych technologii rośnie też świadomość organizacji w zakresie ochrony przed zagrożeniami cyberbezpieczeństwa. Coraz częściej firmy zdają sobie sprawę z tego, jak że ich dane są tak bezpieczne, jak elementy, na których zostały zbudowane aplikacje je obsługujące.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...