niedziela, 24 września, 2023
BEZPIECZEŃSTWOZdalna praca pod ostrzałem hakerów. Tylko co trzecia firma chroni swoich pracowników...

Zdalna praca pod ostrzałem hakerów. Tylko co trzecia firma chroni swoich pracowników w zdalnej pracy

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Zdalna praca pod ostrzałem hakerów. Tylko co trzecia firma chroni swoich pracowników w zdalnej pracy

Kolejna, trzecia już fala epidemii Covid-19, potwierdziła przewidywania ekspertów o przedłużeniu procesu zdalnej pracy w większości firm w kraju i na świecie. To prowadzi do znacznego wzrostu zapotrzebowania na usługi wideokonferencji, wykorzystania rozwiązań chmurowych oraz pracy na firmowych urządzeniach w domu.

Niestety, najnowsze badania firmy Check Point wskazują, że nie idzie to w parze ze wzrostem świadomości bezpieczeństwa wśród zarządzających przedsiębiorstwami… Podczas gdy zapewnienie nowego środowiska „pracy z dowolnego miejsca” jest głównym priorytetem przedsiębiorstw (81% firm przyjęło masową pracę zdalną, a 74% planuje to zrobić na stałe), firmy nadal borykają się z realnym i skutecznym zapewnieniem bezpieczeństwa pracy swoich pracowników. Okazuje się, że 52% badanych firm stwierdziło, że ich głównym zmartwieniem jest zabezpieczenie punktów końcowych urządzeń pracowników, a dla 47% powstrzymanie ataków socjotechnicznych. Niepokojąca jest informacja o tym, że jedynie 29% potwierdziło, że wdraża program zabezpieczenia urządzeń pracowniczych wykorzystywanych do zdalnej pracy w domu….

– W ubiegłym roku organizacje dokonały znaczących zmian w infrastrukturze IT, aby umożliwić masową pracę zdalną i będą to robić nadal. Nasze prognozy pokazują, że do 2024 r. pracownicy mobilni będą stanowić prawie 60% całkowitej siły roboczej w USA – mówi Michael Suby, wiceprezes ds. Badań w IDC.

W opinii ekspertów bezpieczeństwa sieciowego zmiany te otwierają luki w zabezpieczeniach i radykalnie zwiększają prawdopodobieństwo ataku na firmy, zwłaszcza na urządzenia pracowników oraz zdalne połączenia z aplikacjami korporacyjnymi.

– Przejście do masowej pracy zdalnej spowodowało powstanie luk w zabezpieczeniach infrastruktury bezpieczeństwa organizacji, które nie mogą być łatwo rozwiązane za pomocą wielu różnych produktów od kilku różnych dostawców zabezpieczeń – wtóruje Rafi Kretchmer, wiceprezes ds. Marketingu produktów w Check Point Software.

Według ekspertów potrzebne są ujednolicone, wielowarstwowe technologie bezpieczeństwa, blokujące wszystkie techniki wykorzystywania luk we wszystkich wektorach ataków hakerskich. To jedyna skuteczna broń w dzisiejszym świecie środowiska korporacyjnego przeniesionego na zewnątrz – podkreśla przedstawiciel firmy Check Point, która opracowała rozwiązanie Harmony, zabezpieczające urządzenia końcowe, pocztę e-mail i przeglądarkę jednocześnie.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...