piątek, 25 kwietnia, 2025

Uniwersytet Pomorski uruchamia studia podyplomowe AI

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Instytut Zarządzania  w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku we współpracy z Pracownią AI  otwiera nowatorski program studiów podyplomowych z zakresu sztucznej inteligencji (AI), który rusza w marcu 2025 roku. Powstał on z myślą o tych, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności związane z AI oraz  wykorzystać jej potencjał w życiu zawodowym i prywatnym.

Studia dla każdego – bez wiedzy technicznej

Sztuczna inteligencja już dziś zmienia oblicze wielu branż, takich jak IT, marketing, finanse, logistyka czy produkcja. Umiejętność efektywnego korzystania z narzędzi AI daje przewagę konkurencyjną na rynku pracy, pozwala lepiej podejmować decyzje strategiczne oraz optymalizować procesy w firmach.

Program jest otwarty na osoby bez specjalistycznej wiedzy technicznej, a wykłady będą prowadzone w elastycznej formule hybrydowej, z 80% zajęć online. Uczestnicy zdobędą podstawowe informacje o sztucznej inteligencji oraz nauczą się jej zastosowania w codziennej pracy biurowej, tworzeniu treści oraz optymalizacji procesów. Studia wyposażą uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne w środowisku pracy wspomaganym przez AI i otworzą drzwi, między innymi, do pełnienia nowopowstających kluczowych ról w organizacjach, na przykład  jako Chief AI Officer czy manager ds. automatyzacji procesów.

Studia składają się z sześciu modułów, obejmujących szeroki zakres zagadnień związanych z AI, w tym podstawowe narzędzia AI używane w codziennej pracy, tworzenie dokumentów i innych treści przy pomocy sztucznej inteligencji czy praca z danymi wspomagana AI. Studenci dowiedzą się między innymi jak za pomocą sztucznej inteligencji automatyzować korespondencję, generować grafiki czy raporty i zoptymalizować pracę biurową oraz komunikację w zespołach. Nauczą się też jak samodzielnie rozwijać umiejętności związane ze sztuczną inteligencją oraz odbędą konsultacje i w praktyce poćwiczą rozwiązywanie problemów.

Rekrutacja i warunki przyjęcia

Rekrutacja na studia podyplomowe AI rozpoczęła się z końcem grudnia. Kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (licencjat, magister, inżynier). Koszt uczestnictwa wynosi 7800 zł za dwa semestry, płatne w dwóch ratach. Wymagana jest wpłata wpisowego w wysokości 200 zł oraz złożenie niezbędnych dokumentów (CV, dyplom, dowód wpłaty). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

AI kluczem do sukcesu zawodowego

Studia podyplomowe z zakresu AI proponowane na Uniwersytecie Pomorskim to przestrzeń, gdzie człowiek spotyka się z technologią, a wspólne działania otwierają nowe ścieżki kariery. Uczestnicy zdobędą wiedzę, która nie tylko zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy, ale pozwoli również na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które zmienią oblicze wielu firm.

Nasze nowe studia podyplomowe pomogą uczestnikom stać się liderami w dobie trwającej rewolucji cyfrowej,  pomogą zrozumieć potencjał i wachlarz   możliwości jakie oferują sztuczna inteligencja i nowe technologie. To początek podróży, która umożliwi rozwój umiejętności oraz dostęp do unikalnych materiałów i wiedzy od ekspertów.  To również okazja na  dynamiczny rozwój własnej kariery zawodowej, szybszy awans oraz  zdobycie nowych perspektyw. . Rekrutacja już się rozpoczęła, od razu można więc dołączyć do grona liderów przyszłości i zdobyć nowoczesne  kompetencje niezbędne w XXI wieku. – podsumowuje Ewa Matuska dyrektor Instytutu Zarządzania, w którym organizowane są studia.

Studia podyplomowe z zakresu sztucznej inteligencji na Uniwersytecie Pomorskim to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętności  kompetencje  potrzebne na nowoczesnym rynku pracy. Program łączy elastyczne nauczanie z praktycznym zastosowaniem AI, umożliwiając uczestnikom rozwój kariery w kluczowych rolach w różnych strukturach organizacji.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Wiceprezes Comarch na Europejskim Kongresie Gospodarczym: AI tworzy nowe zagrożenia

— Nie doceniamy skali wyzwania, jakim jest wdrożenie Krajowego...

Cyfrowa ewolucja sektora publicznego – kiedy AI stanie się rzeczywistym wsparciem administracji?

– Sztuczna inteligencja może stać się kluczowym katalizatorem rozwoju...

Polscy naukowcy dostaną wsparcie w komercjalizacji wynalazków. Oto jak działa Commercialization Reactor

Rusza ogólnopolski program dla naukowców zainteresowanych komercjalizacją projektów Deep...

Słowa mają moc… ale czy przynoszą zysk? Kondycja rynku książki w Polsce

W 2025 roku mija dokładnie 30 lat od ustanowienia...

Podobne tematy

Rozmowa kwalifikacyjna pod presją: jak emocje wpływają na kandydatów?

Stres towarzyszący rozmowie kwalifikacyjnej może objawiać się w zaskakujących...

Automatyzacja w medycynie – jak nowoczesne systemy IT rewolucjonizują placówki zdrowotne?

Sektor ochrony zdrowia stawia na rozwój technologiczny, a automatyzacja...

Daniel Pawelczyk Finance Directorem i członkiem zarządu w TD SYNNEX Poland

TD SYNNEX (NYSE: SNX) poinformował o powołaniu Daniela Pawelczyka...

Lennart Zipfel nowym dyrektorem finansowym FREENOW – zastąpi Johannesa Prantla

Lennart Zipfel został mianowany nowym dyrektorem finansowym (CFO)...

CGI przejmuje Novatec – ekspansja na rynki cyfrowe w Niemczech i Hiszpanii

CGI (TSX: GIB.A) (NYSE: GIB), jedna z największych niezależnych...

Komputery kwantowe – rewolucja, która zmieni oblicze informatyki

Komputery kwantowe i dokonywane z ich pomocą obliczenia kwantowe...

Google wspiera startupy medyczne – rusza nabór do Growth Academy: AI for Health

Google for Startups ogłasza nabór do kolejnej edycji programu...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie