FIRMYB-Act SA już jutro zadebiutuje na rynku NewConnect. Backlog spółki na dzień...

B-Act SA już jutro zadebiutuje na rynku NewConnect. Backlog spółki na dzień 11 kwietnia ma wartość 102 mln PLN brutto

B-Act SA już jutro zadebiutuje na rynku NewConnect. Backlog spółki na dzień 11 kwietnia ma wartość 102 mln PLN brutto

16 kwietnia 2024 r. B-Act, inżynierska spółka specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, zadebiutuje na rynku NewConnect. Firma poinformowała, że w połowie kwietnia jej backlog, czyli wartość usług pozostałych do wyfakturowania z podpisanych umów, wynosi 102 mln PLN brutto. To wzrost o 52 proc., w porównaniu z czerwcem 2023 roku, kiedy spółka zaczęła mówić o planach przeprowadzenia publicznej oferty akcji. Od początku roku B-Act podpisał już cztery kontrakty, z których może otrzymać wynagrodzenie do 42 mln PLN brutto.

Backlog o wartości 102 mln PLN to dobry początek roku, zwłaszcza, kiedy weźmiemy pod uwagę, że 4 kontrakty o wartości nawet do 42 mln PLN brutto podpisaliśmy dosłownie w ciągu kilkunastu ostatnich tygodni. Podsumowując, deklaracje składane podczas oferty publicznej, teraz konsekwentnie realizujemy – podkreśla Adam Białachowski, prezes zarządu spółki B-Act SA.

Dziś zamówienia publiczne to 72 proc. wszystkich realizowanych projektów, reszta to zlecenia prywatne. Realizowane są w Polsce, na Ukrainie, Brazylii oraz krajach bałtyckich. W przeszłości B-Act prowadził projekty w Rumunii czy Katarze, m.in. przy budowie stadionu na piłkarski mundial. Wartość przychodów z obecnie realizowanych kontraktów oraz tych, gdzie zawarte zostały już umowy, ale prace jeszcze nie ruszyły to łącznie 154 mln PLN brutto.

– Proszę zwrócić uwagę, że jesteśmy w przededniu napływu do Polski środków z Krajowego Planu Odbudowy, które „napędzą i pozwolą uruchomić” wiele projektów w szeroko rozumianej infrastrukturze transportowej i przesyłowej. Jesteśmy do tego przygotowani i będziemy chcieli maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie dadzą te środki w obszarach, w których prowadzimy naszą działalność – zapewnia prezes Białachowski.

W ostatnich tygodniach spółka informowała o podpisaniu umowy na prace przy realizacji takich projektów, jak kluczowa inwestycja Gaz-Systemu, czyli gazociąg, którym będzie dostarczane paliwo do nowego bloku gazowo-parowego elektrowni w Rybniku czy modernizacja lotniska w Świdwinie, gdzie w przyszłości będą stacjonowały myśliwce F-35. B-Act podpisał również kontrakt na prace przy budowie nowoczesnej biogazowni na terenie zakładu ProNatura, zgodnej z najnowszymi wytycznymi Unii Europejskiej czy budowie hali produkcyjno-magazynowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zapleczem socjalno-biurowym dla producenta nowoczesnych mebli biurowych spółki .mdd w Sępólnie Krajeńskim.

W 2023 r. spółka z Bydgoszczy wygenerowała 16,3 mln PLN przychodów i 1,6 mln PLN zysku netto, co oznaczało dynamikę wzrostu na poziomie kolejno 18 i 44 proc. rdr. W efekcie przeprowadzonych w zeszłym roku emisji akcji spółka pozyskała od inwestorów 4,2 mln PLN – te akcje już jutro rozpoczną notowania na rynku NewConnect. W dniu giełdowego debiutu 120-osobowy zespól zaangażowany będzie w realizacje 38 inwestycji.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...