FIRMYKliniki i Instytut Vivadental z Gdańska dołączają do Medicover Stomatologia

Kliniki i Instytut Vivadental z Gdańska dołączają do Medicover Stomatologia

Kliniki i Instytut Vivadental z Gdańska dołączają do Medicover Stomatologia

Z dniem 7 kwietnia 2024 roku do sieci Medicover Stomatologia dołączyły dwie kliniki stomatologiczne z Gdańska, działające pod marką Vivadental. Od 1991 roku zespół Vivadental zapewnia pacjentom nie tylko z Trójmiasta, ale dosłownie z całego świata kompleksowe wysokospecjalistyczne, leczenie stomatologiczne, koncentrując się na implantologii oraz metamorfozie uzębienia. Poza nabyciem klinik stomatologicznych, przedmiotem transakcji jest również Instytut Vivadental, gdzie pod kierownictwem dr n.med. Violetty Szycik, współwłaścicielki i dyrektor medycznej klinik Vivadental, prowadzone są cieszące się dużą popularnością praktyczne szkolenia dla stomatologów. Już od ponad 8 lat Medicover pozyskuje do współpracy wysokospecjalistyczne kliniki prowadzące leczenie najbardziej skomplikowanych przypadków stomatologicznych z zastosowaniem nowoczesnych technik dentystycznych.

Unikalną kompetencją Vivadental stały się kompletne rekonstrukcje uzębienia wykonywane w trakcie jednego zabiegu przez interdyscyplinarny zespół lekarzy specjalistów. Obejmują one wszystkie dziedziny stomatologii przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny oraz innowacyjnych metod zabiegowych. Instytut Vivadental rozwinął działalność edukacyjną dla lekarzy stomatologów i średniego personelu medycznego w dziedzinie implantologii, chirurgii, implantoprotetyki, ortodoncji oraz medycyny regeneracyjnej. Ośrodek nieustanie pozyskuje do współpracy wybitnych wykładowców z kraju i zagranicy zapewniając uczestnikom dostęp do wiedzy na poziomie światowym i inspirację do dalszego rozwoju. Tylko w roku ubiegłym z usług Instytutu skorzystało niespełna 400 lekarzy. Wizytówką Instytutu jest wielomiesięczne szkolenie praktyczne „Practiculum Implantologii” – autorski pogram edukacyjny dr n.med. Violetty Szycik przeznaczony dla adeptów implantologii stomatologicznej, który ukończyło blisko 300 lekarzy. Szkolenie zostało wyróżnione Godłem Teraz Polska, a Instytut Vivadental dwukrotnie Złotym Laurem Jakości i Polską Nagrodą Jakości. W ostatnich latach ośrodek edukacyjny został rozbudowany o komfortową salę wykładową i nowoczesną salę warsztatową, w której prowadzona jest symultaniczna nauka procedur zabiegowych na modelach z wykorzystaniem narzędzi, urządzeń i materiałów stosowanych podczas zabiegów. Rozwiązania techniczne umożliwiają prowadzenie szkolenia jednocześnie na wszystkich salach z przekazem toru wizyjnego z sal zabiegowych oraz komunikację audio-video w czasie rzeczywistym.

Vivadental dołączył do Medicover Stomatologia, który od kilku lat rozwija centra stomatologiczne pod własną marką oraz we współpracy z najbardziej doświadczonymi i cenionymi ekspertami medycznymi w kraju, dzięki czemu jest niekwestionowanym liderem rynku stomatologicznego w Polsce.

Cieszę się, że do Medicover Stomatologia dołącza klinika, która od lat stawia na najwyższą jakość leczenia i komfort pacjenta. Do naszej sieci zapraszamy kliniki stomatologiczne, które podzielają naszą wizję i wartości: koncentrują się na potrzebach pacjenta oraz bezpieczeństwie i komforcie leczenia w trakcie zabiegów. Uczymy się od siebie nawzajem, wymieniamy się wiedzą i doświadczeniami. Poza unikalnymi kompetencjami w obszarze implantologii, chirurgii stomatologicznej i protetyki, szczególnie cieszy nas wieloletnie doświadczenie Vivadental w obszarze edukacyjnym, który dla Medicover Stomatologia stanowi jeden z fundamentów dalszego rozwoju – mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Pionem Usług Konsumenckich.

Marka Vivadental funkcjonuje od listopada 2012 roku. Jej właścicielka i liderka medyczna dr n.med. Violetta Szycik jest absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku i specjalistką chirurgii stomatologicznej. Przez kilkanaście lat pracowała na uczelni, początkowo jako asystent i wykładowca a następnie jako adiunkt w Katedrze Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Stomatologicznej. Dr Violetta Szycik jest autorką wielu publikacji naukowych, wykładowczynią na kongresach i konferencjach oraz kierowniczką staży specjalizacyjnych w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Od ponad 25 lat zajmuje się implantologią stomatologiczną i należy do grona jej prekursorów w Polsce. Przeprowadziła wiele pionierskich zabiegów implantologicznych bazujących na nowatorskich rozwiązaniach technologicznych. W roku 2016 przeprowadziła pierwszy w Polsce przeszczep komórek macierzystych pochodzenia tłuszczowego w zabiegu rekonstrukcji kości szczęki i żuchwy u pacjentów z oligodoncją czyli wrodzonym, mnogim brakiem zawiązków zębowych. Dr Violetta Szycik specjalizuje się w implantacjach w trudnych warunkach klinicznych, implantacjach natychmiastowych i implantacjach z natychmiastową odbudową protetyczną.

Najwięcej satysfakcji daje mi radość pacjentów z metamorfozy, jaka zachodzi u nich podczas procesu leczenia, który często ze względu na trudność i złożoność zabiegów trwa pewien czas. Nowe uzębienie całkowicie odmienia, czy wręcz przywraca uśmiech, poprawia komfort funkcjonowania, a co za tym idzie samopoczucie. Często staje się poważnym impulsem do zmiany stylu życia i optymistycznego spojrzenia w przyszłość. Nie bez powodu mówi się, że najlepszą inwestycją jaką możemy zrobić, to inwestycja we własne zdrowie, własny wizerunek, którego najlepszą wizytówką jest piękny i zdrowy uśmiech – podkreśla dr n. med. Violetta Szycik.

Zajmujemy się wszystkimi dziedzinami stomatologii i systematycznie rozszerzamy kadrę specjalistów Vivadental. Mamy za sobą tysiące zabiegów implantologicznych, chirurgicznych i udanych metamorfoz. Cieszymy się, że dołączamy do Medicover Stomatologia, który jest liderem na rynku i otwiera przed nami zupełne nowe perspektywy rozwoju.. Ufamy, że nasza wizja i podejście do pacjenta są spójne z wizją i ambicjami Medicover Stomatologia – podkreśla dr Violetta Szycik.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...