poniedziałek, 28 kwietnia, 2025

Centrum Medycyny Konopnej przejęło działalność kliniki Releaf

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Działające stacjonarnie i online CMK zaoferowało możliwość kontynuacji terapii z wykorzystaniem konopi medycznych pacjentom kliniki Releaf, która zakończyła swoją działalność. Centrum Medycyny Konopnej jest zainteresowane procesem konsolidacji tego niszowego sektora usług zdrowotnych. W styczniu br. konopna spółka rozpoczęła również działalność w branży e-commerce, uruchamiając swój sklep internetowy.

Przejęcie działalności operacyjnej kliniki terapii marihuaną medyczną – Releaf to bardzo ważny punkt w rozwoju Centrum Medycyny Konopnej. Placówka jest jednym z liderów w zakresie terapii opartej na roślinach konopi w kraju.

Jak w każdej terapii czy leczeniu – najważniejsza jest ich ciągłość. Przejmując działalność operacyjną kliniki Releaf, chcieliśmy zapewnić pacjentom możliwość kontynuacji terapii w naszej placówce, co jest bardzo ważne dla jej skuteczności. Z drugiej strony dajemy sygnał rynkowi, że stale się rozwijamy i chcemy brać udział w konsolidacji tego sektora usług medycznych – mówi Grzegorz Ciężadło, członek zarządu Centrum Medycyny Konopnej.

Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków medycznej marihuany w Europie. Z analiz firmy Prohibition Partners wynika, że w 2022 r. ponad 9 200 pacjentów w kraju korzystało z terapii z wykorzystaniem związków konopi. Dla porównania w 2020 r. było ich ponad 4 tysiące. Według prognoz – liczba pacjentów nadal będzie rosnąć.

Obecnie rynek leczniczej marihuany w Polsce jest rozdrobniony i znajduje się jeszcze na wczesnym etapie rozwoju. Kluczowe więc jest budowanie świadomości zalet tej terapii wśród pacjentów, jak i lekarzy, co wymaga czasu i sporych nakładów. Wbrew pozorom nie jest to wcale taki łatwy rynek, jeżeli chodzi o prowadzenie biznesu, dlatego też konsolidacja obecnych graczy może być jedną z bardziej efektywnych dróg do budowania skali działalności oraz rentowności świadczonych usług – dodaje Grzegorz Ciężadło.

Towarzystwa leczenia bólu na całym świecie rekomendują stosowanie konopi, ze względu na ich udowodnioną badaniami klinicznymi skuteczność w przebiegu terapii bólu przewlekłego. Rośliny te są pomocne w ponad 1000 problemach zdrowotnych. W badaniu dotyczącym nastawienia Polaków do marihuany medycznej, które przeprowadziło Centrum Medycyny Konopnej, aż 84% ankietowanych przyznało, że lekarz nigdy nie zaproponował im terapii opartej o rośliny konopi. Budowanie świadomości tej terapii wśród lekarzy jest jednym z ważniejszych elementów dla jej rozwoju w Polsce. Podczas badania 6 na 10 osób stwierdziło, że byłoby skłonne skorzystać z tego typu terapii po jej rekomendacji przez lekarza.

Poza przejęciem działalności operacyjnej kliniki Releaf – Centrum Medycyny Konopnej ruszyło ze sprzedażą waporyzatorów i olejków CBD, otwierając w styczniu br. swój sklep internetowy. Celem wejścia na rynek e-commerce jest wzmocnienie swojej pozycji w branży konopnej i dostarczanie pacjentom wysokiej jakości produktów.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Nowe złoże gazu w Wielkopolsce – ORLEN rozpoczyna wydobycie w Grodzewie

Na blisko ćwierć miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego szacowane...

Polski fundusz Smartlink inwestuje w brytyjską spółkę Nanovery i jej przełomowe nanoroboty

Polski fundusz Smartlink inwestuje 0,5 mln GBP w Nanovery...

Strategiczne kontrakty B-Act w Ukrainie – polska firma zaangażowana w odbudowę po katastrofie w Nowej Kachowce

B-Act, notowana na NewConnect spółka konsultingowo-inżynieryjna podpisała umowy na...

Roślinne białko z grochu i alg – projekt firmy Tarczyński z dotacją od NCBR

Firma Tarczyński pracuje nad przełomowym preparatem wielobiałkowym pozyskiwanym z...

Sfinks Polska w 2024: więcej franczyz, niższe przychody skonsolidowane, wyższa rentowność

Przychody gastronomiczne restauracji zarządzanych przez Sfinks Polska, w tym...

Podobne tematy

Social commerce i AI: duet, który rządzi zakupami pokolenia Z

Pokolenie Z rewolucjonizuje handel, przenosząc swoje zakupy do mediów...

Raport IdoSell: Kiedy warto promować sklep online, żeby zwiększyć sprzedaż?

Konsumenci coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów – dopasowując...

Gigantyczne koszty regulacji uderzają w polski e-commerce

Zmiany w przepisach podatkowych i celnych to dziś jedno...

ORLEN odkrył nowe złoże gazu w Wielkopolsce

Niemal ćwierć miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego wynoszą zasoby...

AFIR: Nowe wyzwania dla infrastruktury ładowania w Polsce

Zgodnie z AFIR, którego przepisy zaczęły być stosowane...

Automaty paczkowe kluczowym elementem strategii firm e-commerce

Według raportu „E-commerce w Polsce 2024”, opublikowanego przez Gemius,...

ORLEN odzyskuje zaufanie Norges Bank i znika z listy obserwacyjnej

W wyniku działań naprawczych podjętych przez obecny Zarząd, ORLEN...

Budżet państwa to iluzja? Ponad 150 instytucji działa poza ustawą budżetową

Polska „funduszowa” ma się świetnie. Z każdym kolejnym rządem...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie