Eco5tech SA, warszawska spółka notowana na NewConnect, podpisała umowę o wartości 6,8 mln zł brutto z Rejonowym Zarządem Infrastruktury (RZI) w Lublinie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla 4 kluczowych zadań inwestycyjnych oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad budową i przebudową infrastruktury wojskowej na obszarze 600 ha w województwie lubelskim. Projekt obejmuje budowę oraz modernizację 80 magazynów, dróg, systemów bezpieczeństwa oraz infrastruktury technicznej. Realizacja projektu przewidziana jest na 15 miesięcy i została podzielona na dwa etapy, a jego strategiczny charakter wpisuje się w działania na rzecz wzmocnienia zdolności obronnych Polski.
– W obliczu dynamicznej sytuacji geopolitycznej oraz trwających konfliktów zbrojnych, nasza Spółka z dumą wspiera działania na rzecz bezpieczeństwa i interesu Polski. Podpisanie umowy z Rejonowym Zarządem Infrastruktury w Lublinie to dla Eco5tech znaczący krok w realizacji strategicznych projektów infrastruktury wojskowej. Projekt o tak dużej skali, obejmujący kompleksową dokumentację podkreśla naszą zdolność do realizacji najbardziej wymagających zadań. Wierzymy, że ta współpraca wzmocni naszą reputację i otworzy drzwi do kolejnych projektów w sektorze publicznym i wojskowym, co bezpośrednio przełoży się na rozwój spółki. Wzrost naszej aktywności w sektorze strategicznych inwestycji to również istotny element dalszego budowania kompetencji i wartości wewnętrznej – powiedziała Alicja Gackowska, prezes zarządu Eco5tech.
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe opracowanie dokumentacji oraz nadzór autorski nad realizacją projektów infrastrukturalnych dla wojskowego kompleksu o powierzchni ponad 600 hektarów. Inwestycja obejmuje przebudowę lub budowę 64 magazynów, dostosowanie 6 magazynów do przechowywania środków materiałowych oraz budowę 10 nowych magazynów, budowę dróg, infrastruktury towarzyszącej oraz kanalizacji technicznej, a także systemów bezpieczeństwa, takich jak alarmy i telewizyjny system nadzoru. Dodatkowe szczegóły inwestycji nie są znane gdyż ze względu na strategiczne przeznaczenie obiektów, projekt ma charakter niejawny i obejmuje dostęp do materiałów oznaczonych klauzulą „zastrzeżone”.
– Realizacja projektu została podzielona na dwa etapy, od opracowania koncepcji programowo-przestrzennej i uzyskanie decyzji środowiskowej, po stworzenie kompletnej dokumentacji projektowej i administracyjnej niezbędnej do uzyskania pozwoleń na budowę. Realizacja projektów dla jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP może wkrótce stanowić kluczowy element naszego portfolio, a współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej jest dla nas szczególnym wyzwaniem i zaszczytem – podkreśla Anna Kamionka, Kierownik Projektu odpowiedziany za realizację projektów infrastruktury wojskowej w Eco5tech.
Realizacja inwestycji potrwa 15 miesięcy. Podpisanie umowy z RZI w Lublinie wzmacnia pozycję Eco5tech w obszarze projektowania infrastruktury wojskowej i podkreśla zaangażowanie spółki w rozwój strategicznych zasobów obronnych kraju.