EDUKACJAElemental pierwszym mecenasem Akademii Leona Koźmińskiego

Elemental pierwszym mecenasem Akademii Leona Koźmińskiego

Elemental pierwszym mecenasem Akademii Leona Koźmińskiego

Elemental stał się pierwszym mecenasem Akademii Leona Koźmińskiego – uznanej na świecie polskiej uczelni biznesowej, wprowadzając nowy model współpracy między edukacją a biznesem. Firma zobowiązała się przekazać w ciągu trzech lat dwa miliony czterysta tysięcy złotych na rozwój kluczowych projektów uczelni.

Ogłoszenie strategicznej współpracy Akademii Leona Koźmińskiego i Grupy Elemental miało miejsce podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2024/2025, w obecności przedstawicieli rządu, biznesu i świata nauki. Tym samym mecenat, tradycyjnie pojmowany jako patronat nad twórczością i nauką, zyskał nowy, szerszy wymiar, związany z rozwojem edukacji.

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, podkreślił: „Jesteśmy dumni, że polski lider innowacji na globalnym rynku, jakim jest Elemental, łączy siły z naszą uczelnią i wspiera nas w tak znaczącym zakresie. Mecenat to nie tylko wyraz zaufania, ale przede wszystkim krok w stronę budowania przyszłości edukacji w naszym regionie.”

Grupa Elemental przekaże osiemset tysięcy złotych na kapitał żelazny uczelni (ang. endowment fund) — pierwszy taki fundusz w polskim środowisku akademickim. Zyski wypracowane ze zgromadzonego kapitału zagwarantują uczelni stabilny i długoterminowy rozwój w kontekście programów stypendialnych, rozwoju kadry akademickiej oraz badań naukowych.

Dr Sylwia Hałas-Dej, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego, podkreśliła: „Kapitał żelazny to fundament naszego długoterminowego rozwoju. Dzięki wsparciu firm takich jak Elemental możemy realizować ambitne plany i pionierskie projekty edukacyjne, których wspólnym mianownikiem jest przyszłość.”

Elemental, polska firma założona przez Pawła Jarskiego, jest pionierem w zrównoważonym pozyskiwaniu metali szlachetnych z recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych, sprzętu elektronicznego (e-waste) i metali nieżelaznych. Firma działa globalnie w 35 ponad krajach, angażując się w innowacyjne zarządzanie zasobami naturalnymi. Grupa uruchomiła w tym roku pierwszy w Polsce nowoczesny zakład recyklingu baterii litowo-jonowych i planuje osiągnąć całkowitą niezależność energetyczną jako pierwsze przedsiębiorstwo w Europie.

Paweł Jarski, prezes Elemental i absolwent Akademii Leona Koźmińskiego, zaznaczył: „Rozwój kompetencji jest kluczowy, dlatego inwestowanie w edukację to obowiązek każdego biznesu, który myśli długoterminowo. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyczyni się do wzmocnienia pozycji Polski jako lidera wysokiej jakości edukacji, a naszej Grupie pozwoli skorzystać z potencjału naukowego Akademii.”

Mecenat Elemental nad Akademią Leona Koźmińskiego to przełom w polskiej współpracy biznesu z edukacją, inspirujący inne organizacje do podobnych działań.

Do strategicznych partnerów Akademii Leona Koźmińskiego dołączyli już Panattoni – pierwszy darczyńca Kapitału żelaznego, Bank Millennium, EY, Ergo Hestia. Uczelnię wspierają także Seris Konsalnet i Profit Development.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

lekarz medycyna technologia

Polski rynek ochrony zdrowia na fali wzrostu – EY prognozuje roczny wzrost o 11%...

0
Z analizy firmy EY wynika, że polski rynek świadczenia usług z zakresu opieki zdrowotnej będzie do 2028 roku rósł w tempie - 11 proc. rocznie. Rozwój stymuluje rosnące finansowanie publiczne i prywatne, które jest...