poniedziałek, 25 września, 2023
FIRMYGrupa rolnicza IMC osiągnęła rekordowe zbiory pszenicy ozimej

Grupa rolnicza IMC osiągnęła rekordowe zbiory pszenicy ozimej

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Grupa rolnicza IMC osiągnęła rekordowe zbiory pszenicy ozimej

IMC, notowana na GPW spółka rolnicza zakończyła żniwa pszenicy ozimej z najlepszym wynikiem w historii działalności firmy. Średni plon wyniósł 7,1 t/ha – co jest rekordowym poziomem dla Grupy.

W tym sezonie IMC zebrała pszenicę ozimą z powierzchni 33,3 tys. ha (blisko 28% banku ziemi), uzyskując 236 tys. ton zboża. Dla porównania w ubiegłym roku pszenica była zasiana na powierzchni 18,3 tys. ha, z której zebrano 123 tys. ton. Średnia wydajność z hektara jaką udało się wówczas uzyskać ukształtowała się na poziomie 6,7 ton. Dotąd to właśnie ta wartość była rekordem IMC. Wcześniejszy został ustanowiony w 2019 r. na poziomie 6,3 t/ha.

Tegoroczny obszar zbiorów był o ponad 80% wyższy niż tradycyjny obszar upraw ozimych dla naszej firmy, co było spowodowane zmianami w strukturze płodozmianu na korzyść kultur ozimych zastępujących kukurydzę. Niemniej jednak udało nam się zebrać całe zboże w odpowiednim czasie i osiągnąć doskonałe wyniki pomimo przedłużonego siewu pszenicy ozimej w ubiegłym roku i zmniejszonej ilości nawozu – podsumował Oleksandr Wierżichowskij, Dyrektor Operacyjny IMC.

Istotną zmianę struktury zasiewów w 2022 r. wymusiła wojna. Areał kukurydzy został zmniejszony na korzyść pszenicy ozimej, gdyż kukurydza wymaga większych wydatków na gaz oraz energię elektryczną wykorzystywaną w procesie suszenia ziarna.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...