piątek, 17 stycznia, 2025

Uniwersytet Pomorski uruchamia studia podyplomowe AI

Instytut Zarządzania  w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku we współpracy z Pracownią AI  otwiera nowatorski program studiów podyplomowych z zakresu sztucznej inteligencji (AI), który rusza w marcu 2025 roku. Powstał on z myślą o tych, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności związane z AI oraz  wykorzystać jej potencjał w życiu zawodowym i prywatnym.

Studia dla każdego – bez wiedzy technicznej

Sztuczna inteligencja już dziś zmienia oblicze wielu branż, takich jak IT, marketing, finanse, logistyka czy produkcja. Umiejętność efektywnego korzystania z narzędzi AI daje przewagę konkurencyjną na rynku pracy, pozwala lepiej podejmować decyzje strategiczne oraz optymalizować procesy w firmach.

Program jest otwarty na osoby bez specjalistycznej wiedzy technicznej, a wykłady będą prowadzone w elastycznej formule hybrydowej, z 80% zajęć online. Uczestnicy zdobędą podstawowe informacje o sztucznej inteligencji oraz nauczą się jej zastosowania w codziennej pracy biurowej, tworzeniu treści oraz optymalizacji procesów. Studia wyposażą uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne w środowisku pracy wspomaganym przez AI i otworzą drzwi, między innymi, do pełnienia nowopowstających kluczowych ról w organizacjach, na przykład  jako Chief AI Officer czy manager ds. automatyzacji procesów.

Studia składają się z sześciu modułów, obejmujących szeroki zakres zagadnień związanych z AI, w tym podstawowe narzędzia AI używane w codziennej pracy, tworzenie dokumentów i innych treści przy pomocy sztucznej inteligencji czy praca z danymi wspomagana AI. Studenci dowiedzą się między innymi jak za pomocą sztucznej inteligencji automatyzować korespondencję, generować grafiki czy raporty i zoptymalizować pracę biurową oraz komunikację w zespołach. Nauczą się też jak samodzielnie rozwijać umiejętności związane ze sztuczną inteligencją oraz odbędą konsultacje i w praktyce poćwiczą rozwiązywanie problemów.

Rekrutacja i warunki przyjęcia

Rekrutacja na studia podyplomowe AI rozpoczęła się z końcem grudnia. Kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (licencjat, magister, inżynier). Koszt uczestnictwa wynosi 7800 zł za dwa semestry, płatne w dwóch ratach. Wymagana jest wpłata wpisowego w wysokości 200 zł oraz złożenie niezbędnych dokumentów (CV, dyplom, dowód wpłaty). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

AI kluczem do sukcesu zawodowego

Studia podyplomowe z zakresu AI proponowane na Uniwersytecie Pomorskim to przestrzeń, gdzie człowiek spotyka się z technologią, a wspólne działania otwierają nowe ścieżki kariery. Uczestnicy zdobędą wiedzę, która nie tylko zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy, ale pozwoli również na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które zmienią oblicze wielu firm.

Nasze nowe studia podyplomowe pomogą uczestnikom stać się liderami w dobie trwającej rewolucji cyfrowej,  pomogą zrozumieć potencjał i wachlarz   możliwości jakie oferują sztuczna inteligencja i nowe technologie. To początek podróży, która umożliwi rozwój umiejętności oraz dostęp do unikalnych materiałów i wiedzy od ekspertów.  To również okazja na  dynamiczny rozwój własnej kariery zawodowej, szybszy awans oraz  zdobycie nowych perspektyw. . Rekrutacja już się rozpoczęła, od razu można więc dołączyć do grona liderów przyszłości i zdobyć nowoczesne  kompetencje niezbędne w XXI wieku. – podsumowuje Ewa Matuska dyrektor Instytutu Zarządzania, w którym organizowane są studia.

Studia podyplomowe z zakresu sztucznej inteligencji na Uniwersytecie Pomorskim to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętności  kompetencje  potrzebne na nowoczesnym rynku pracy. Program łączy elastyczne nauczanie z praktycznym zastosowaniem AI, umożliwiając uczestnikom rozwój kariery w kluczowych rolach w różnych strukturach organizacji.

Autor
  • Od prawie dwóch dekad wspieramy naszych czytelników w lepszym rozumieniu świata biznesu i gospodarki. Tworzymy treści, które łączą solidne analizy z praktycznymi wskazówkami, pomagając w podejmowaniu trafnych decyzji. Nasz zespół to ludzie z pasją do odkrywania nowych trendów, śledzenia zmian na rynkach i dzielenia się wiedzą, która inspiruje do działania.

Popularne w tym tygodniu

00:02:24

Sztuczna inteligencja i robotyzacja jako odpowiedź na depopulację i braki na rynku pracy

Rewolucja technologiczna w postaci sztucznej inteligencji, ale też robotyzacji,...

Diagnostyka S.A. ogłasza plan przeprowadzenia IPO oraz notowania akcji na GPW

Diagnostyka S.A. („Diagnostyka”, „Spółka”, a wraz ze spółkami zależnymi...

Czy praca w Niemczech jeszcze się opłaca?

Niemiecki rynek pracy od lat jest atrakcyjny dla polskich...

Kto nie ubezpieczy się bez audytu termowizyjnego?

W 2024 r. doszło do ponad 2 tys....

Kurs dolara w górę: USD/PLN zbliża się do granicy 4,20 – co dalej?

Piątkowe dane z rynku pracy w USA znów dodają...

Podobne tematy

Cyberzagrożenia i płynność finansowa: Największe wyzwania dla polskich przedsiębiorstw w nadchodzącym roku

Polskie firmy wykazują wyjątkową zdolność do adaptacji i innowacyjność....

5 procesów biznesowych, które każda firma powinna zautomatyzować, by zwiększyć wydajność

Automatyzacja procesów biznesowych jest dziś kluczowym elementem usprawniania przepływu...

8/10 polskich firm deklaruje gotowość zapłaty okupu w przypadku ataku ransomware

Eksperci VECTO opublikowali właśnie siódmą edycję raportu VECTO: „Cyberbezpieczeństwo...

Kod nie musi być złośliwy, żeby ułatwić atak hakerom. Wystarczą luki

Ryzyko cyberataków może wyprzedzić konflikty zbrojne w rankingu...

Cyfryzacja administracji publicznej – jak Polska prezentuje się na tle Zachodu?

Zarządzanie danymi w administracji publicznej to temat, który staje...

Czy sztuczna inteligencja zabierze pracę w IT?

Według badań przeprowadzonych przez Goldman Sachs, generatywna sztuczna inteligencja...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie