INNOWACJEW jakich branżach wdrożenie systemów kolejkowych jest najbardziej opłacalne?

W jakich branżach wdrożenie systemów kolejkowych jest najbardziej opłacalne?

W jakich branżach wdrożenie systemów kolejkowych jest najbardziej opłacalne?

Elektroniczne systemy kolejkowe to rozwiązania wspierające organizację porządku w miejscach, gdzie zachodzi potrzeba kolejkowania obsługi zamówień lub realizacji innych usług. W artykule sprawdzimy, w jakich branżach wdrożenie systemów kolejkowych jest najbardziej opłacalne!

Czy wiesz, że w badaniu przeprowadzonym przez Kantar Polska w 2020 roku aż 91% respondentów stwierdziło, że ich tempo życia jest coraz szybsze? Ponadto aż 38% ankietowanych zgadza się z tezą, że wolne chwile stają się obecnie dobrem luksusowym! Dlatego tak ważne jest usprawnienie obsługi tam, gdzie tworzą się kolejki. Tak, by Twoi klienci, petenci oraz goście nie musieli poświęcać całego wolnego czasu na oczekiwanie.

Zatłoczone restauracje szybkiej obsługi, duże placówki medyczne obsługujące setki pacjentów oraz lotniska, dworce, uczelnie, urzędy i instytucje. To tylko jedne z wielu miejsc, gdzie sprawna organizacja obsługi klientów, petentów lub gości, wpływa bezpośrednio na zadowolenie z jakości świadczonych usług oraz efektywność pracy. W przypadku działalności komercyjnej, kolejkomat wpływa również pozytywnie na rentowność biznesu.

W kolejnych akapitach przyjrzymy się szerzej branżom, w których elektroniczny system kolejkowy sprawdzi się najlepiej. Sprawdzimy też, jakie korzyści płyną ze wdrożenia rozwiązań, wspierających automatyzację organizacji procesu obsługi.

Praktyczność systemów kolejkowych w gastronomii

Gastronomia jest branżą, w której zdecydowanie warto postawić na praktyczne systemy kolejkowe. Rozwiązania tej klasy zdecydowanie usprawniają obsługę gości, podnosząc jednocześnie prestiż Twojego lokalu i budując innowacyjny wizerunek gastromarki.

Oczekiwanie na jedzenie, szczególnie w sytuacji, gdy gościom doskwiera głód, już samo w sobie wywołuje pewien stres. Jeżeli dołożymy do tego brak świadomości, na temat rzeczywistego podstępu realizacji zamówienia oraz przybliżonego czasu oczekiwania, to narażamy markę swojego lokalu na straty wizerunkowe. Niezadowolony gości to ostatnia rzecz, na jakiej zależy właścicielowi rozwijającego się lokalu gastronomicznego.

Restauracje i bary szybkiej obsługi to oczywiście niejedyni beneficjenci zalet systemów kolejkowych. Elektroniczne kolejkomaty sprawdzają się również w kawiarniach, gdzie oczekujący na przygotowanie ulubionego latte macchiato albo espresso doppio, wiedzą, kiedy ich zamówienie zostanie przygotowane. Widzą swój numer na ekranie systemu kolejkowego wraz z komunikatem o postępie realizacji.

pracownik-w-lokalu-gastronomicznym
Źródło: dasoft.com.pl

Systemy kolejkowe w placówkach medycznych

Duże szpitale, przychodnie oraz kliniki medyczne, a także Szpitalne Oddziały Ratunkowe SOR to miejsca, gdzie elektroniczne systemy kolejkowe stanowią podstawę sprawnej organizacji oraz obsługi pacjentów. Dzięki systemowi kolejkowemu w placówce medycznej, mamy możliwość nie tylko uporządkowania procesu obsługi, lecz również odpowiedniego klasyfikowania pacjentów w zależności od poziomu zagrożenia zdrowia lub życia.

kolejka
Źródło: dasoft.com.pl

Lotniska i dworce

Postępująca globalizacja oraz rosnące tempo życia sprawia, że miejsca takie jak duże dworce kolejowe i autobusowe oraz porty lotnicze muszą mierzyć się z wyzwaniem dynamicznego wzrostu obsługiwanych pasażerów.

Szczególnie w przypadku lotnisk elektroniczne systemy kolejkowe mogą w znaczący sposób poprawić jakość obsługi podczas odprawy. Do każdego pasażera może zostać przypisany numer wraz z numerem biletu, czasem rejestracji oraz innymi danymi. Wspomniany numerek pasażera może posłużyć do sprawniejszej obsługi zarówno podczas odprawy, jak i obsługi przewożonego bagażu.

Uczelnie oraz szkoły prywatne

Miejsca takie jak dziekanaty uczelni oraz szkół prywatnych potrafią przeżywać prawdziwe oblężenie, szczególnie w okresie składania dokumentacji czy egzaminów. Tutaj również dobrą praktyką jest zastosowanie systemu kolejkowego. W przypadku bardzo dużej ilości osób do obsłużenia, kolejkomat może wyznaczać odleglejsze terminy, dzięki czemu uczniowie, studenci czy doktoranci nie muszą oczekiwać w wielogodzinnych kolejkach.

Banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i inne firmy z branży finansowej

Instytucje finansowe to kolejni beneficjenci zalet systemów kolejkowych. Miejsca takie jak placówki bankowe, siedziby towarzystw ubezpieczeniowych czy biura obsługi klientów z branży finansowej są często oblegane.

W zależności od skomplikowania i rodzaju sprawy (np. wypłata pieniędzy, wniosek o kredyt, założenie konta inwestycyjnego), system kolejkowy może nie tylko uporządkować proces obsługi, lecz również rozdzielić ruch pomiędzy wszystkie okienka obsługowe, rozładowując kolejkę.

Kancelarie prawnicze

Duże kancelarie prawne i notarialne to miejsca, gdzie nierzadko tworzą się długi kolejki. Dobrą praktyką w przypadku tego rodzaju działalności jest umawianie klientów na określone godziny, jednak w praktyce nawet wprowadzenie terminarza nie rozwiązuje problemu tworzenia się kolejek. Dlatego elektroniczne systemy kolejkowe w kancelariach prawniczych stanowią rewelacyjny sposób na poprawę jakości organizacji obsługi petentów.

Punkty serwisowe

Interesującym i wciąż niedocenianym zastosowaniem elektronicznych systemów kolejkowych są duże punkty serwisowe. Szczególnie takie, w których naprawa trwa krótko i zamiast zostawiać sprzęt, pojazd czy maszynę, klient oczekuje na miejscu na zakończenie procesów serwisowo-obsługowych. Dobrym przykładem mogą być stacje demontażu pojazdów, duże warsztaty mechaniczne oraz okręgowe stacje kontroli pojazdów.

A także wszystkie inne firmy, którym zależy na profesjonalnej obsłudze klientów

Elektroniczne systemy kolejkowe sprawdzają się wszędzie, gdzie dużą rolę odgrywa profesjonalna i uporządkowana obsługa klientów. Tam, gdzie ważne jest kolejkowanie obsługi fizycznych petentów, klientów czy gości, elektroniczny kolejkomat radykalnie zmienia jakość organizacji pracy.

Przykładami potencjalnych zastosowań, o których jeszcze nie wspomnieliśmy są wszelkiego rodzaju biura obsługi klienta sieci telekomunikacyjnych czy operatorów energetycznych. Klienci oczekujący w kolejce nie muszą stać, lecz mogą wygodnie oczekiwać na swoją kolej, widząc, w którym miejscu kolejki znajduje się ich numerek.

Jaki system kolejkowy wybrać?

Rozważając, jaki system kolejkowy wybrać, warto zwrócić uwagę na funkcjonalności dostępnych na rynku rozwiązań. Obecnie mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem elektronicznych systemów kolejkowych, działających nierzadko w synergii z systemami klasy Digital Signage. Wśród dostępnych możliwości są m.in. proste podajniki biletów, duże terminale dotykowe, stanowiska z wyświetlaczami LED i LCD oraz terminale przyciskowe.

Jednym z wiodących na rynku dostawców jest marka Dasoft. Profesjonalne systemy kolejkowe Dasoft z powodzeniem wspierają organizację procesów kolejkowej obsługi klientów. Są łatwe w obsłudze nawet dla osób starszych, nietechnicznych oraz niepełnosprawnych. Jednocześnie otwierają możliwość niezawodnej i efektywnej obsługi klientów oraz gości restauracji, kancelarii prawnych, serwisów oraz wielu innych miejsc.

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy elektronicznych systemów kolejkowych, to skorzystaj z oferty Dasoft. Pracownicy firmy Dasoft z przyjemnością pomogą Ci w doborze odpowiedniego systemu kolejkowego, usprawniającego jakość obsługi w Twoim biznesie.

system-kolejkowy-dasoft
Źródło: dasoft.com.pl

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...