piątek, 11 kwietnia, 2025

CTP kontynuuje ekspansję w Polsce, nabywając grunty o łącznej powierzchni pół miliona mkw.

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

CTP, największy w Europie deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych pod względem powierzchni najmu brutto (GLA), powiększył polski bank ziemi o blisko pół miliona mkw. Firma zakupiła tereny inwestycyjne, w czterech strategicznych lokalizacjach, dające możliwość wybudowania w krótkim terminie około 200 000 mkw. powierzchni najmu. Grunty w Łodzi, Toruniu oraz aglomeracji warszawskiej są przygotowane do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego. Decyzja o nabyciu nowych działek wpisuje się w ogłoszoną w ubiegłym roku strategię Grupy, która zakłada nakłady inwestycyjne w wysokości 300 mln euro na dalszy rozwój biznesu w Polsce – kluczowego rynku wzrostu dla CTP.

Dzięki zakupowi portfela nieruchomości w północno-centralnej części kraju nasz bank ziemi przekroczył 3 mln mkw. Zabezpieczone grunty zapewnią CTP możliwość rozwoju przez najbliższe trzy lata i jeszcze bardziej zwiększą tempo realizacji parków biznesowych. Już teraz jesteśmy w pierwszej trójce deweloperów przemysłowo-magazynowych pod względem podaży – oczekujemy, że do końca roku nasze lokalne portfolio zbliży się do 1 mln mkw. powierzchni całkowitej. Strategicznie ulokowane grunty stanowią dla nas kluczową inwestycję, która umożliwia nam nawiązanie długookresowych partnerstw biznesowych i zaspokojenie potrzeb różnorodnych klientów z branż logistycznej, magazynowej oraz produkcyjnej -wyjaśnia Piotr Flugel, Managing Director w CTP Polska.

Nowo pozyskane grunty są zlokalizowane we wschodniej części aglomeracji łódzkiej, w Toruniu oraz w Jankach i Nowym Koniku, czyli miejscowościach sąsiadujących z Warszawą. Wszystkie zakupione tereny inwestycyjne posiadają niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia budowy obiektów logistyczno-magazynowo-przemysłowych. Na ich terenie powstaną CTParks – będą to głównie magazyny miejskie, stanowiące kluczowy element w adaptacji łańcuchów dostaw do aktualnych warunków rynkowych – zarówno rosnącej presji na skrócenie sieci dystrybucyjnych, jak i dostawy w modelu „same day delivery”.

Rośnie aktywność zagranicznych i krajowych inwestorów. W związku z tym obserwujemy silne zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczno-przemysłowe gotowe do wynajmu właściwie od zaraz. Mówimy tu o przestrzeniach zaprojektowanych w energooszczędnej technologii i wyposażonych w systemy doświetlenia, które znacząco poprawiają komfort wielogodzinnej pracy, a nie służą tylko do składowania towarów. Zakupione w ostatnim czasie grunty zabudujemy więc parkami biznesowymi skierowanymi do różnych typów najemców: od mniejszych firm usługowych i handlowych po przedsiębiorstwa zajmujące się lekką produkcją czy operatorów logistycznych, -mówi Bogi Gabrovic, Director of Client Relations & Corporate Affairs w CTP Polska.

Strategia CTP zakłada realizację inwestycji w modelu multi-tenant. W praktyce oznacza to budowę obiektów zaprojektowanych do obsługi wielu najemców w jednej lokalizacji. Tak też będzie w przypadku parków biznesowych, które powstaną na nowo nabytych gruntach. To możliwe dzięki różnej rozpiętości pojedynczych modułów najmu – od małych powierzchni od 500 mkw., poprzez centra logistyczne, po dodatkowo doświetlone i docieplone przestrzenie produkcyjne o metrażu od 1 500 mkw. W ten sposób CTP umożliwi najemcom elastyczne zarządzanie przestrzenią w zależności od ich zmieniających się potrzeb.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

DHL zainwestuje 2 miliardy euro do 2030 roku w rozwój logistyki farmaceutycznej i medycznej

Grupa DHL zainwestuje 2 miliardy euro do 2030 roku...

Sfinks Polska zwiększył sprzedaż gastronomiczną o 6% w I kwartale 2025 r.

Restauracje sieci Sfinks Polska osiągnęły w I kwartale 2025...

AI Accelerator: Nowy program Arrow Electronics dla firm chcących wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji

AI Accelerator to nowy, ustrukturyzowany program pomagający partnerom handlowym...

Po rekordowym 2024 roku Develia notuje umiarkowany spadek sprzedaży w I kwartale 2025

Develia sprzedała 951 lokali na podstawie umów deweloperskich i...

Grupa Recykl podpisała warunkowe porozumienie ws. pożyczki 6 mln EUR na ekspansję zagraniczną

Zarząd Grupy Recykl, notowanego na NewConnect lidera rynku zagospodarowywania...

Podobne tematy

ORLEN odkrył nowe złoże gazu w Wielkopolsce

Niemal ćwierć miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego wynoszą zasoby...

AFIR: Nowe wyzwania dla infrastruktury ładowania w Polsce

Zgodnie z AFIR, którego przepisy zaczęły być stosowane...

Automaty paczkowe kluczowym elementem strategii firm e-commerce

Według raportu „E-commerce w Polsce 2024”, opublikowanego przez Gemius,...

ORLEN odzyskuje zaufanie Norges Bank i znika z listy obserwacyjnej

W wyniku działań naprawczych podjętych przez obecny Zarząd, ORLEN...

Budżet państwa to iluzja? Ponad 150 instytucji działa poza ustawą budżetową

Polska „funduszowa” ma się świetnie. Z każdym kolejnym rządem...

Stéphane Séjourné z wizytą w Grupie Przemysłowej Baltic – rozmowy o przyszłości europejskiego przemysłu offshore

6 lutego 2025 roku Stéphane Séjourné, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej...

Marketing sensoryczny w metawersie: Czy wirtualne zakupy mogą angażować wszystkie zmysły?

Nowe technologie, takie jak wirtualna (VR) i rozszerzona rzeczywistość...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie