piątek, 11 kwietnia, 2025

Alsendo, wspierane przez Abris Capital, dokonuje kolejnej zagranicznej akwizycji, przejmując litewskie platformy Siusk24 i Cargobooking

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Alsendo, wspierane przez fundusz Abris Capital Partners, dokonuje kolejnej, zagranicznej akwizycji. Do portfolio marki dołączają platformy Siusk 24 oraz Cargobooking należące do litewskiej spółki Visas transportas UAB. To kolejne przejęcie Alsendo zrealizowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie firma działa na 6 rynkach w regionie CEE i jest największym dostawcą rozwiązań w zakresie zarządzania dostawami w Europie Środkowej.

Visas transportas UAB działa od 2014 roku. Z biurami w Wilnie, Kownie i Kłajpedzie obsługuje około 20 000 zamówień miesięcznie. W portfolio operatora znajdują się platforma paczkowa Siusk24, obsługująca głównie małych i średnich klientów B2X oraz platforma Cargobooking, koncentrująca się na większych ładunkach i frachtach transgranicznych.

Przejęcie Visas transportas UAB wesprze transgraniczne operacje Alsendo, jako dostawcy usług e-commerce poprzez dostęp do nowych grup klientów, know-how i technologii, jednocześnie umożliwiając firmie osiągnięcie potencjalnych synergii.

Przejęcie ma silne uzasadnienie w naszej strategii, która koncentruje się na zagranicznej ekspansji i rozwoju usług cross-border. Siusk24 posiada szeroki know-how w tym obszarze, od wielu lat skupiając się na przesyłkach międzynarodowych. Do tej pory jako Alsendo, przede wszystkim budowaliśmy swoją pozycję w obszarze przesyłek krajowych, ale dzięki akwizycjom weszliśmy na szerszy rynek Europy Centralnej, więc cross border stał się naturalnym kierunkiem naszego rozwoju.

Litwa to największy rynek e-commerce w regionie krajów bałtyckich, z największym w Europie udziałem e-biznesów (39 proc.) w gospodarce. To dobry początek do dalszego rozwoju w tej części Europy, zwłaszcza że oferta grupy Alsendo koncentruje się na rozwiązaniach technologicznych dla segmentu małych i średnich biznesów. komentuje Magdalena Magnuszewska, CEO, Alsendo.

Akwizycja wspiera także pozycję Alsendo jako konsolidatora sektora technologii logistycznych w Europie Środkowej, wprowadzając nowe obszary geograficzne i odblokowując potencjał sprzedaży krzyżowej w całej grupie.

Dołączenie do większej grupy to dla nas ekscytujący moment. W ciągu ostatniego roku koncentrowaliśmy się na skalowaniu działalności i budowaniu naszej platformy technologicznej oraz szukaniu możliwości handlowych. Tym bardziej cieszy nas przyłączenie do większej grupy i możliwości jakie się przed nami otwierają.dopowiada Egidijus Breikštas, CEO oraz Co-Founder, Visas transportas UAB.

To kolejne przejęcie Alsendo w ciągu ostatnich dwóch lat w regionie CEE. Firma działa obecnie na 6 rynkach posiadając w swoim portfolio marki takie jak: Apaczka, Sendit, Zaslat, Ecolet oraz Innoship – dostawcę oprogramowania SaaS do zarządzania przewoźnikami.

Cieszymy się, że od 2022 roku możemy być zaangażowani w międzynarodowy wzrost Alsendo i inwestycję w jego plany. W dalszym ciągu będziemy koncentrować się wokół strategii buy-and-build. Celem jest dalsza ekspansja międzynarodowa, konsolidacja i transformacja w wiodącego dostawcę rozwiązań do zarządzania dostawami z wykorzystaniem technologii.nadmienia Edgar Koleśnik, partner, Abris Capital Partners.

Transakcja podlega procedurze uzyskania zgody organu antymonopolowego.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Stopklatka i Zoom TV napędzają wyniki Grupy Kino Polska w 2024 roku

W 2024 r. Grupa Kino Polska wypracowała przychody...

GK Murapol po I kwartale 2025 r.

GGrupa Murapol utrzymała stabilny poziom sprzedaży i przekazań lokali...

AI Accelerator: Nowy program Arrow Electronics dla firm chcących wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji

AI Accelerator to nowy, ustrukturyzowany program pomagający partnerom handlowym...

ORLEN analizuje rynek niskoemisyjnego i odnawialnego amoniaku

ORLEN rozpoczyna badanie rynku i dialog z potencjalnymi dostawcami...

Mex Polska SA z 12% wzrostem przychodów w 2024 roku. Spółka stawia na ekspansję i optymalizację

Mex Polska zgodnie z prognozami, zamyka 2024 rok z...

Podobne tematy

Social commerce i AI: duet, który rządzi zakupami pokolenia Z

Pokolenie Z rewolucjonizuje handel, przenosząc swoje zakupy do mediów...

Raport IdoSell: Kiedy warto promować sklep online, żeby zwiększyć sprzedaż?

Konsumenci coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów – dopasowując...

Gigantyczne koszty regulacji uderzają w polski e-commerce

Zmiany w przepisach podatkowych i celnych to dziś jedno...

Automaty paczkowe kluczowym elementem strategii firm e-commerce

Według raportu „E-commerce w Polsce 2024”, opublikowanego przez Gemius,...

Griffin Capital Partners otwiera biuro w Niemczech

Griffin Capital Partners (GCP), największy prywatny inwestor oraz firma...

Transport w cieniu kryzysu: Eksperci oceniają sytuację i prognozy na 2025 rok

Eksperci zgodnie przyznali, że ubiegły rok był trudny. Choć...

Po sukcesie w Polsce, czas na Wielką Brytanię – Grupa T2S rozwija skrzydła

Branża outsourcingu pracowniczego i procesowego w Polsce stale się...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie