MEDYCYNA I FARMACJAPrezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie apeluje do protestujących rolników: Nie utrudniajcie...

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie apeluje do protestujących rolników: Nie utrudniajcie dostępu do ratownictwa medycznego

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie apeluje do protestujących rolników: Nie utrudniajcie dostępu do ratownictwa medycznego

„Nie może być tak, że lekarze nie mogą dojechać do swoich pacjentów, bo trwa protest”. List otwarty w sprawie protestów rolniczych.

Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie wystosował list otwarty do komitetu protestacyjnego rolników. Protest trwa od kilkunastu dni, przewidywane jest jego zaostrzenie, a to powoduje poważne konsekwencje komunikacyjne, których efekty są już odczuwalne dla lekarzy oraz ich pacjentów.

Poniżej list otwarty prezesa Michała Bulsy, zaadresowany do komitetu protestacyjnego rolników w Polsce

Szanując Państwa prawo do walki o swoje postulaty, w związku z planowanym zaostrzeniem akcji protestacyjnej rolników, zwracam się z uprzejmą prośbą o umożliwienie swobodnego poruszania się karetek pogotowania ratunkowego oraz transportu sanitarnego przez zaplanowane blokady drogowe. Z doniesień medialnych wynika, że dotychczas dochodziło do incydentów nieprzepuszczania karetek pogotowania ratunkowego przez protestujących. O zdrowiu i życiu pacjentów często decydują cenne minuty. Apeluję o większą rozwagę i odpowiednie zabezpieczenie logistyczne protestów, by nie miało to wpływu na pracę zespołów medycznych.

Apeluje do Państwa również o rozważenie przepuszczania przez blokady samochodów pacjentów oraz medyków. W wyniku protestów dochodzi do wzmożonego ruchu samochodowego na drogach objazdowych, co może powodować niemożność przybycia na czas personelu medycznego do placówek ochrony zdrowia lub pacjentów udających się na zaplanowane wizyty. Z uwagi na charakterystykę pracy poradni oraz oddziałów szpitalnych może to spowodować opóźnienia w realizacji świadczeń medycznych.

Protesty prowadzone przez rolników nie mogą uderzać w pacjentów. Żadna pacjentka ani żaden pacjent nie powinien ucierpieć, w związku z prowadzonymi akcjami protestacyjnymi.

Dlaczego Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie zdecydował się na przygotowanie listu otwartego? To pokłosie sygnałów, jakie otrzymujemy od kilku dni w sprawie utrudnionych kwestii komunikacyjnych.

– Nie może być tak, że karetki szukają objazdów, bo trwa protest rolników. Mamy również bardzo wiele sygnałów od lekarzy pracujących w terenie, że dojazd do pacjentów lub z placówki do placówki jest bardzo utrudniony. Mamy lekarzy zajmujących się np. opieką hospicyjną, którzy jednego dnia pokonują setki kilometrów i mają poważne problemy z dotarciem do pacjentów. Protesty to święte prawo rolników i nie zamierzamy z nim polemizować. Apelujemy jednak o rozsądek i umożliwienie lekarzom spokojnego wykonywania swoich obowiązków – mówi prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie Michał Bulsa.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...