poniedziałek, 25 września, 2023
MOTORYZACJACeny ładowania elektryków w tym roku były wyjątkowo wysokie

Ceny ładowania elektryków w tym roku były wyjątkowo wysokie

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Ceny ładowania elektryków w tym roku były wyjątkowo wysokie

Podróż elektrycznym samochodem po Europie podczas tegorocznych wakacji okazuje się bardzo droga. Jednak ceny ładowania już spadają.

– Przetestowaliśmy elektrycznego Sedana na popularnej wśród polskich turystów trasie z Warszawy do Chorwacji. To niemal 1 200 km, a podróż wymagała od nas trzech postojów, trwających po dwadzieścia minut – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl.

Przez 23 minuty takie auto jest w stanie naładować się na trasę do 300 km na autostradzie lub do 500 km zasięgu po drogach lokalnych.

Natomiast koszty w tym roku były wyjątkowo wysokie. O ile na co dzień takim autem elektrycznym, ładowanym z własnej fotowoltaiki bądź na stacjach publicznych po Polsce możemy podróżować przy kosztach 10-20 zł za 100 km, to na trasie do Chorwacji poniesione koszty wyniosły ok. 45 zł za 100 km.

Powodem są bardzo wysokie tegoroczne stawki za energię elektryczną na superszybkich stacjach ładowania.

– W kolejnych krajach kolejni operatorzy obniżają już te stawki, a ceny prądu będą zmierzać w tym samym kierunku co ceny paliw. Nawet na szybkich stacjach ładowania elektryki będą tańsze w podróży od aut spalinowych – komentuje ekspert.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...