czwartek, 28 września, 2023
FIRMYEneida Games (dawniej Hydra Games) sfinansuje i wesprze produkcyjnie grę Ada: Tainted...

Eneida Games (dawniej Hydra Games) sfinansuje i wesprze produkcyjnie grę Ada: Tainted Soil

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Eneida Games (dawniej Hydra Games) sfinansuje i wesprze produkcyjnie grę Ada: Tainted Soil

Eneida Games (dawniej Hydra Games), studio gier wideo z siedzibą w Warszawie, podpisało umowę z LA FAMILIA S.A. na koprodukcję gry wideo o roboczym tytule „Ada: Tainted Soil”. Ta współpraca stanowi kolejny etap ich partnerskich działań, ponieważ LA FAMILIA będzie także odpowiedzialna za stworzenie wcześniej zapowiadanej gry „Kanashimi: Path of Samurai”.

Umowa podpisana 2 sierpnia 2023 r. przewiduje merytoryczne i finansowe wsparcie producenta przez Eneida Games w procesie wytworzenia gry “Ada: Tainted Soil”, która zapowiada się na ciekawą produkcję  w branży gier wideo. Eneida Games zobowiązała się dostarczyć wsparcie finansowe w wysokości do 200.000 zł, a także zaangażować się w proces skomercjalizowania gry po jej ukończeniu.

Zgodnie z ustaleniami umowy, aż do momentu uzyskania przez Eneida Games zwrotu całego budżetu gry, spółce będzie przysługiwała dominująca część zysku netto z gry, a po recoupie ulegnie ona zmniejszeniu. Ponadto zarówno Eneida Games, jak i LA FAMILIA uzyskają autorskie prawa majątkowe do tytułu, co stanowi ważny aspekt współpracy.

Środki na sfinansowanie projektu, podobnie jak w przypadku “Kanashimi: Path of Samurai”, będą pochodziły z emisji akcji serii E, uchwalonej w trakcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki w maju 2023 r. oraz z ewentualnych dalszych emisji. Premiera gry „Ada: Tainted Soil” na PC i konsolach planowana jest na drugą połowę 2024 r. lub pierwszą połowę 2025 r.

ADA: Tainted Soil jest jednoosobową, fabularną grą RPG akcji 2D z widokiem z góry. Tytuł ten łączy szybką walkę z barwną i oryginalna grafiką utrzymaną w konwencji Pixel Art. W ręce graczy oddamy różne bronie, zaklęcia i umiejętności, które można będzie dowolnie łączyć, aby pokonać przeszkody na swojej drodze – opowiada Michał Rudowski, prezes Eneida Games. – Pierwsze zapowiedzi gry zostaną zaprezentowane w ramach stoiska Fundacji Indie Games Polska na tegorocznym Gamescomie. Będzie to doskonała okazja dla miłośników gier i branży gamingowej, aby zapoznać się z unikalnymi koncepcjami i wizją tej produkcji.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

Deloitte: Kryzys nie dotknął dóbr luksusowych – branża z ponad 15 proc. wzrostem przychodów...

0
Pomimo niepewności gospodarczej firmy z sektora dóbr luksusowych mogą cieszyć się niesłabnącym zainteresowaniem zamożnych klientów. Jak wynika z ósmej edycji raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2023 firmy doradczej Deloitte,...