środa, 28 lipca, 2021
BIZNESJak prowadzić firmę z monitoringiem GPS

Jak prowadzić firmę z monitoringiem GPS

-

Zalety telematyki wykraczają daleko poza nasze wyobrażenie. Nie chodzi już o samą lokalizację, ale o to, jakie parametry możemy zmierzyć za pomocą nadajnika GPS, który jest zamontowany wewnątrz pojazdu. Czy wiesz, jak korzystać z monitoringu GPS, żeby wiedzieć jak najwięcej i lepiej zarządzać biznesem?

Jak prowadzić firmę z monitoringiem GPS

Nie musisz cały czas patrzeć na mapę, żeby wiedzieć gdzie są służbowe samochody i jak angażuje się pracownik. Podajemy Ci praktyczne wskazówki, jak GPS monitoring ułatwi zarządzanie firmą.

  1. Kierowca jest w trasie, jak sprawdzić jego efektywność?

Prowadzenie firmy to nie tylko realizacja zadań, ale także właściwa komunikacja z pracownikami. Jeśli podwładnymi są kierowcy, którzy na co dzień świadczą pracę w terenie, wykorzystując do tego samochód firmowy, zawsze przygotuj się przed rozliczeniem pracownika ze sposobu realizacji zadań.

Dzięki systemowi GPS, sprawa jest prostsza. Lokalizator zapisuje trasy, godziny wizyt u klientów, miejsce rozładunku towarów, godzinę zakończenia pracy i robi to bardzo precyzyjnie. Dzięki historii tras, manager ma wgląd do wszystkich aktywności pojazdu, jakie wydarzyły się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Dużo łatwiej jest przeprowadzić ocenę roczną pracownika, mając możliwość dokonania analizy jego pracy, z tak dokładnymi danymi.

  1. Jak z lokalizatorem GPS zmniejszyć zużycie paliwa?

Oszczędność firmowego paliwa bardzo szybko przekłada się na zyski firmy. Żeby jednak tak się stało, trzeba wiedzieć, co powoduje zwyżki paliwowe. Jeśli wynika to ze złego sposobu użytkowania pojazdu, to system GPS znajdzie problem i wskaże kierowcę, który stopniowo będzie się uczył ekonomicznej jazdy, zgodnie z zasadami ecodrivingu. Dlatego do monitorowania lokalizacji, warto wybrać konkretny moduł GPS.

Lokalizator IKOL CAN to wielozadaniowe urządzenie kontrolujące bieżący stan i zużycie paliwa. Sczyta i zapisze tyle danych, ile pokaże komputer pokładowy Twojego samochodu. Interesuje Cię aktualna temperatura silnika, jego obroty lub przebieg? To wszystko udostępnia lokalizator CAN. To nadajnik GPS, który jako jedyny tak ściśle współgra z silnikiem samochodu. Odczyt danych będzie widoczny na platformie IKOL oraz w aplikacji IKOL Tracker.

  1. Jak zabezpieczyć pojazdy firmowe przed kradzieżą?

Służbowe samochody, niezależnie od formy finansowania, stanowią comiesięczny koszt firmy. Są wśród nich zarówno samochody nowe, jak i używane, ale wszystkie są narzędziem pracy, które mają pomnażać zyski. Problem pojawia się z chwilą, kiedy samochód zostanie skradziony. Brak płynności pracy, kosztowny przestój i czekanie na odszkodowanie, to dodatkowy czas i problemy, których można w prosty sposób uniknąć.

Zabezpieczenie pojazdów przed kradzieżą jest jak najbardziej możliwe, a nawet wskazane. Lokalizator GPS może być zagłuszony przez zagłuszarkę, to fakt. Ale wystarczy zrobić jedną rzecz, a żaden złodziej nie odjedzie firmowym autem. Do zdalnego odłączenia rozrusznika wystarczy aplikacja IKOL Tracker. Można to także zrobić w systemie IKOL, na którym osoba zarządzająca flotą może dokonywać wszelkich zmian i ustawień lokalizatorów. Po zakończonej pracy, jednym kliknięciem odłączysz rozrusznik. To dowód na to, że proste rozwiązania zawsze są najlepsze.

Odłączenie rozrusznika jest możliwe po zainstalowaniu lokalizatora IKOL GO lub IKOL CAN wraz z przełącznikiem odcięcia rozrusznika. Przekaźnik podłączamy do obwodu elektrycznego, którego przerwanie spowoduje brak możliwości uruchomienia pojazdu.

  1. Jak bezobsługowo ewidencjonować pojazdy w firmie?

Każdy, kto mierzy się z obowiązkiem przygotowania i rozliczenia kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrówek w miesiącu, wie, ile to pochłania czasu i energii. I do tego błędy, które przecież zdarzają się każdemu. Po raz kolejny system telematyczny ułatwia życie. Jak?

Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdów, to najwygodniejszy sposób na odliczenie 100% podatku VAT, nie robiąc właściwie nic. Mając zamontowany nadajnik GPS do samochodu, lokalizator zapisze nr rejestracyjny auta, wszystkie trasy, łączny dystans, dokładny adres spotkań i przypisanego do auta pracownika. Elektroniczna kilometrówka i automatycznie generowany raport to 100% bezpieczeństwa dla Twojej firmy.

Obserwuj pojazdy i miej nad nimi kontrolę za pomocą systemu GPS IKOL. W każdym momencie masz dostęp do wszystkich pojazdów na żywo, dla wygody, oszczędności i efektywnego zarządzania wynikami firmy.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

ministerstwo finansów

Zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień MF z 29 kwietnia 2021 r.

0
W dniu 29 kwietnia 2021 r. zostały wydane objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Objaśnienia nie mają charakteru aktów powszechnie obowiązującego prawa, niemniej stanowią instrukcję postępowania dla...
Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...