wtorek, 15 kwietnia, 2025

Pieniądze z Funduszu Dostępności do dyspozycji samorządów, organizacji pozarządowych, uczelni i nie tylko

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online

Jeszcze w styczniu ruszy nabór projektów do sfinansowania w ramach Funduszu Dostępności. Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie dysponentem 30 milionów złotych, umowa w tej sprawie została podpisana z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wartość jednorazowego dofinansowania może wynieść maksymalnie 2 miliony złotych. O pieniądze mogą starać się wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, samorządy oraz podmioty, których działalność wymaga dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Poszerzamy naszą działalność w 2021 roku o nowe produkty skierowane do zupełnie innego spektrum beneficjentów. Taka działalność wpisana jest w długofalową strategię rozwoju Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości – mówi Jacek Madej, członek zarządu PFP.

Rok 2021 to dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości szereg zupełnie nowych wyzwań. Nasza instytucja będzie zajmować się redystrybucją środków z Funduszu Dostępności. Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w tej sprawie została już podpisana. Przed nami ogłoszenie rozpoczęcia naboru wniosków. Dysponujemy kwotą 30 milionów złotych, jednorazowe wsparcie może wynieść 2 miliony złotych. Nasze działanie ma charakter ogólnopolski, stąd o pieniądze mogą się starać nie tylko podmioty z Pomorza Zachodniego. Jak mówią specjaliści PFP to zupełnie nowy obszar działania dla naszej instytucji.

– Możemy oferować nasze wsparcie również takim podmiotom jak: spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego, jednostki budżetowe czy uczelnie wyższe. W ramach umowy PFP i BGK mamy do rozdystrybuowania 30 milionów złotych i spodziewamy się dużego zainteresowania jednostek, które potrzebują wsparcia w zakresie remontu lub dostosowania swoich budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakres jest dość szeroki. To pożyczki z okresem spłaty aż do 2o lat, bez wkładu własnego, oprocentowanie stałe wynosi tylko 0.15% rocznie, czyli jest właściwie nieodczuwalne. Co więcej, istnieje możliwość umorzenia pożyczki do 40%. To atrakcyjny produkt nieoferowany wcześniej przez instytucje takie jak Polska Fundacja Przedsiębiorczości – mówi Jacek Madej, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.  Przykładowo: sfinansowane mogą być modernizacje podjazdów, remonty i instalacje wind, obniżanie krawężników czy przystosowywanie budynków do potrzeb matek z małymi dziećmi. Ponadto, istnieje możliwość refinansowania inwestycji będących w trakcie realizacji.

Informacje, regulamin i wniosek pożyczkowy już niebawem będą dostępne na stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.  Nabór startuje jeszcze w styczniu 2021. Zapraszamy do współpracy.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Dwie firmy z dofinansowaniem z KPO na projekty gospodarki obiegu zamkniętego

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło konkurs na innowacyjne...

Podobne tematy

ORLEN odkrył nowe złoże gazu w Wielkopolsce

Niemal ćwierć miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego wynoszą zasoby...

AFIR: Nowe wyzwania dla infrastruktury ładowania w Polsce

Zgodnie z AFIR, którego przepisy zaczęły być stosowane...

Automaty paczkowe kluczowym elementem strategii firm e-commerce

Według raportu „E-commerce w Polsce 2024”, opublikowanego przez Gemius,...

ORLEN odzyskuje zaufanie Norges Bank i znika z listy obserwacyjnej

W wyniku działań naprawczych podjętych przez obecny Zarząd, ORLEN...

Budżet państwa to iluzja? Ponad 150 instytucji działa poza ustawą budżetową

Polska „funduszowa” ma się świetnie. Z każdym kolejnym rządem...

Stéphane Séjourné z wizytą w Grupie Przemysłowej Baltic – rozmowy o przyszłości europejskiego przemysłu offshore

6 lutego 2025 roku Stéphane Séjourné, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej...

Marketing sensoryczny w metawersie: Czy wirtualne zakupy mogą angażować wszystkie zmysły?

Nowe technologie, takie jak wirtualna (VR) i rozszerzona rzeczywistość...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie