FIRMYTUATARA dołącza do Grupy Euvic

TUATARA dołącza do Grupy Euvic

TUATARA dołącza do Grupy Euvic

TUATARA dołącza do Grupy Euvic. Spółka łączy kompetencje konsultingowe i technologiczne w zakresie automatyzacji procesów, rozwiązań kognitywnych, analityki i data science. TUATARA aktywna jest na rynkach europejskich oraz Bliskim Wschodzie, w szczególności w Omanie i innych krajach Zatoki Perskiej.

Transakcję przeprowadziła spółka Euvic 2030, będąca wehikułem inwestycyjnym założonym wspólnie przez Euvic S.A. oraz Gemini Holding Rafała Sonika. Euvic 2030 został powołany w celu wspierania strategii akwizycji grupy. Stanowisko prezesa objął Tobiasz Wybraniec.

Inwestycja w Tuatara skutecznie wzmocni kompetencje konsultingowe Grupy Euvic, w szczególności w zakresie rozwiązań AI, technologii kognitywnych oraz analizy danych. Dołączenie TUATARA do grupy pozwoli dostarczyć większą wartość dla klientów w sektorach finansowym, publicznym, ubezpieczeniowym, przemysłowym, obronnym, ochrony środowiska, morskim i wielu innych. Dodatkowo, współpraca otwiera możliwość wykorzystania usług i produktów spółki w obszarach Analityki i Data Science, optymalizacji Procesów Biznesowych, Automatyzacji Kognitywnej oraz Transformacji Cyfrowej.

– Inwestujemy w innowacyjne spółki i badamy branżę w poszukiwaniu ciekawych partnerów. TUATARA ma unikalne dla nas kompetencje, które doskonale dopełniają ofertę grupy Euvic. To firma z silną bazą klientów i dużym doświadczeniem, nie tylko na polskim rynku. Jestem pewien, że dzięki tej i podobnym inwestycjom, zwiększymy tempo rozwoju, szczególnie w obszarach koncentrujących się na najbardziej przyszłościowych technologiach i innowacyjnych rozwiązaniach IT – mówi Tobiasz Wybraniec, Euvic 2030.

TUATARA to firma, która łączy konsulting z technologią, aby tworzyć wyjątkowe doświadczenia w przestrzeni cyfrowej – od integracji rozwiązań IT, poprzez digitalizację procesów, aż po nowoczesne modele biznesowe i własne produkty wspierające automatyzację. Firma współpracuje między innymi z Omantelem, czyli czołowym omańskim dostawcą usług telekomunikacyjnych i jest partnerem omańskiego programu kosmicznego. Rok 2022 spółka zakończyła z wynikiem 30 mln zł przychodu. Przychód przewidywany na koniec roku 2023 ma sięgnąć 42 mln zł.

Dzięki nawiązanej współpracy, Euvic uzupełni swoje portfolio o innowacyjne produkty spółki, takie jak Actionbot, czyli zaawansowany chatbot, który zrewolucjonizował obsługę klienta dzięki silnikom AI, algorytmom NLP i łatwej integracji z dowolną aplikacją i kanałem cyfrowym. W ofercie firmy jest także Fintin, czyli modułowa platforma, która dostarcza pełen zestaw narzędzi do wszechstronnego oferowania finansowania, w tym produktów leasingowych, bankowych czy ubezpieczeniowych – także w modelu Embedded Finance. W portfolio grupy TUATARA znajduje się szereg rozwiązań z zakresu technologii kognitywnych i rozwiązań biznesowych opartych o technologie przetwarzania języka naturalnego.

– Inwestycja w TUATARA to wspaniała wiadomość dla obu grup. Dzięki temu partnerstwu możemy w pełni wykorzystać potencjał i synergię naszych firm, aby zapewnić klientom jeszcze lepsze doświadczenia w każdym kanale cyfrowym. Już teraz widzimy pierwsze efekty współpracy, dzięki której zyskaliśmy możliwość wspólnego oferowania produktów i usług, wspartych własnymi rozwiązaniami i technologią. Nie bez znaczenia jest zwiększająca się obecność grupy Euvic na Bliskim Wschodzie, gdzie od lat z powodzeniem wdrażamy nasze rozwiązania – mówi Krzysztof Goworek, CEO TUATARA.

Dotychczasowym jedynym inwestorem instytucjonalnym w TUATARA był Fundusz Venture Building Rubicon Partners, który od 2015 roku kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwój Spółki. Współpraca na poziomie strategicznym rozpoczęła się od zdefiniowania sporego potencjału realizacji projektów IT w krajach Bliskiego Wschodu. Zapotrzebowanie na szybką informatyzację regionu i wysokie budżety projektowe napotykały na brak wysoko wykwalifikowanych lokalnych zasobów developerskich.

– Od początku współpracy z TUATARA naszym wspólnym celem było zbudowanie czołowego dostawcy rozwiązań IT z Polski do krajów Bliskiego Wschodu oraz docelowe stanie się częścią jednej z największych informatycznych grup kapitałowych w Polsce. Ogłoszona współpraca z Grupą Euvic jest realizacją tych planów – mówi Michał Chabowski, członek zarządu Rubicon Partners.

Euvic kontynuuje swoją strategię wzrostu poprzez akwizycje i konsolidację rynku, zgodnie ze strategią rozwoju „Euvic 2030”. Inwestycja w TUATARA jest ważnym krokiem na tej ścieżce i otwiera nowe możliwości dla obu firm.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...