środa, 23 czerwca, 2021
TURYSTYKA I HOTELARSTWOWielkanocne wyjazdy. Polacy chcą spędzić święta poza domem

Wielkanocne wyjazdy. Polacy chcą spędzić święta poza domem

-

Wielkanocne wyjazdy. Polacy chcą spędzić święta poza domem

Przed Świętami Wielkanocnymi widać spore ożywienie w ruchu turystycznym. W ostatnim miesiącu terminem tym interesowało się naprawdę wiele osób. Sprawdziliśmy, jak i gdzie Polacy chcą spędzić tegoroczną Wielkanoc.

Nie ulega wątpliwości, że turyści są zainteresowani wyjazdami, a pretekstem są tu Święta Wielkanocne. W tym roku przypadają 4 i 5 kwietnia, a więc na samym początku miesiąca. Dostępna w tej chwili długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że warto planować wyjazdy w tym terminie.

Polacy do tej pory nie ociągali się rezerwowaniem noclegom, chętnie wysyłali też zapytania. Na pewno wpływ na to miało luzowanie obostrzeń w lutym oraz chęć odbicia sobie świątecznej izolacji, która miała miejsce w roku ubiegłym. W tej chwili turystów nieco wstrzymują pogłoski dotyczące organizacji Wielkanocy. Nie wiadomo jeszcze w jakiej formie odbędą się święta, ani czy możliwe są obostrzenia, jak rok temu. Większość liczy, że nie i nadal planuje swoje wyjazdy.

Święta Wielkanocne wśród najpopularniejszych terminów

Wypoczynek na Wielkanoc to w ostatnim miesiącu jedna z chętniej wybieranych opcji. Termin na początku kwietnia na razie jest popularniejszy niż wyjazd na długi weekend w czerwcu. Na pewno sytuacja wyklaruje się po zapowiadanej na ten tydzień konferencji prasowej rządu. Jeśli wyjazdy będą możliwe, rezerwacji pojawi się jeszcze więcej. Na razie Polacy czekają na potwierdzenie, na jakich zasadach odbędą się święta w tym roku.

W tej chwili możemy stwierdzić, że osoby planujące wyjazd, chcą spędzić kilka spokojnych dni poza domem. Na podstawie zapytań, które turyści wysyłają do obiektów noclegowych, już teraz można stwierdzić, że planują wydłużyć świątecznych pobyt. Duża część chce przyjechać już w piątek i ma zamiar wyjechać dopiero we wtorek po Wielkanocy.

Gdzie Polacy spędzą Wielkanoc? TOP 10 kierunków na święta

W tej chwili wśród najchętniej wybieranych miejscowości dominują te, które znajdują się na południu kraju. Numerem jeden w zestawieniu topowych lokalizacji jest Zakopane. Do obiektów noclegowych z tego miasta trafia 12% wszystkich zapytań o pobyt na Święta Wielkanocne. Drugie miejsce zajmuje Karpacz (10,8%), a trzecie Kołobrzeg (5,9%). – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.

Na pozostałych miejscach zestawienia TOP 10 kierunków na święta mamy jeszcze Szklarską Porębę (4,7%), Wisłę (3,9%), Szczyrk (2,5%), Kudowę-Zdrój (2,5%), Świnoujście (2,3%), Kazimierz Dolny (2%) i Szczawnicę (1,9%).

wielkanocne wyjazdy

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Remote controlled drone taking off from warehouse to deliver package

SAS wskazuje 4 obszary rozwoju biznesu w 2021 roku

0
Jednym z głównych wniosków pojawiających się w podsumowaniach minionego roku jest ogromny wpływ pandemii na przyspieszenie procesów cyfrowej transformacji. COVID-19 potwierdził, że technologia jest kluczowym narzędziem w obszarze ochrony zdrowia, ekonomii, a także ekologii....
Deloitte

Deloitte: Rok 2021 przyniesie zwiększoną aktywność na rynku private equity

0
Mimo, że rynek private equity (PE) w Europie Środkowej odczuł wpływ pandemii i wywołanego nią spowolnienia, przedstawiciele funduszy wykazują dziś znacznie większy optymizm niż w pierwszej połowie 2020 r. Jak wynika z raportu firmy...
polska unia europejska

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską i Polskę?

0
Michał Perzyński/Instytut Jagielloński: Jak Pana zdaniem będą wyglądać stosunki Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta? Bogusław Sonik: Myślę, że przede wszystkim zmieni się jedno – będą mieli do siebie zaufanie...