czwartek, 30 marca, 2023
TRANSPORT I LOGISTYKAKiedy warto zdecydować się na regały paletowe? Poznaj 3 uniwersalne przykłady

Kiedy warto zdecydować się na regały paletowe? Poznaj 3 uniwersalne przykłady

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Kiedy warto zdecydować się na regały paletowe? Poznaj 3 uniwersalne przykłady

Standardowa paleta o wymiarach 120 x 80 cm (określana również mianem europalety) to jeden z najpopularniejszych nośników towarów, który jest wykorzystywany zarówno przy transporcie, jak i samym procesie składowania. W tym celu najlepiej sprawdzają się regały paletowe, zapewniające ogrom możliwości w zakresie przystosowania ich parametrów do bieżących potrzeb odbiorców. Które branże zyskają najwięcej, decydując się na inwestycję w regały paletowe? Zapraszamy do lektury.

Regały paletowe w branży spożywczej

Regały paletowe to nieodłączny element wyposażenia m.in. hurtowni spożywczych oraz zakładów zajmujących się produkcją żywności. Obiekty te chętnie wdrażają regały paletowe przepływowe bądź typu Drive-in, które pozwalają wydać z magazynu całą partię danego produktu. Jest to możliwe dzięki tzw. składowaniu blokowemu, czyli układaniu palet jedna na drugą.

Wysokiej jakości regały paletowe doskonale sprawdzają się również w rozmaitych zakładach przetwórczych. Warto podkreślić jednak, że przedsiębiorstwa działające w tym segmencie powinny zainwestować w konstrukcje, które zostały zabezpieczone przed szkodliwym wpływem wydobywających się z przetworzonych produktów soli i kwasów.

Branża higieniczna a regały paletowe

Jednym z przykładów, które najlepiej obrazują ogrom możliwości regałów paletowych, są konstrukcje dla branży higienicznej. Wiele ze składowanych przez nie produktów cechuje się niewielką masą przy stosunkowo dużej objętości (np. papier toaletowy oraz ręczniki papierowe), wymagając odpowiednio dużego rozstawu poszczególnych poziomów.

Wysokość palet z produktami higienicznymi nierzadko przekraczają 2 metry, a do ich składowania wykorzystuje się zarówno standardowe regały paletowe, jak i półautomatyczne konstrukcje typu Shuttle bądź instalacje Drive-in, wykorzystując do tego celu wspomniane już składowanie blokowe.

Regały paletowe w produkcji mebli

W przypadku konstrukcji tworzonych dla przedsiębiorców z branży meblarskiej, zaprojektowane regały paletowe są zazwyczaj zauważalnie głębsze – rozwiązanie to pozwala składować w nich. m.in. materace czy płyty MDF.

Ponieważ branża meblarska operuje na produktach o zróżnicowanych wymiarach, firmy te często decydują się na montaż poziomów wypełnionych kratami, siatką bądź poprzeczkami. Rozwiązanie to ułatwia przechowanie jednostek o odmiennych gabarytach i pozwala dostosować regały paletowe do aktualnego zapotrzebowania.

regały paletowe w magazynie branży meblowej

Regały paletowe w branży meblowej | źródło: nedcon.pl

Postaw na regały paletowe od sprawdzonego dostawcy

Chcesz upewnić się, że wybrane regały paletowe będą cechować się zarówno najwyższa jakością wykonania, jak i możliwością swobodnej konfiguracji, zgodnie z bieżącymi potrzebami Twojego przedsiębiorstwa? Już dziś skonsultuj się z opiekunami inwestycji marki Nedcon Silesia – ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w projektach dla największych marek z sektora spożywczego, e-commerce, automotive, odzieżowej czy przemysłu farmaceutycznego.

Odkryj możliwości, jakie zapewniają nowoczesne regały paletowe i podnieś wydajność swojego zespołu, podnosząc komfort codziennej pracy.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Gospodarka Rosji po roku od rozpoczęcia wojny – analiza

0
Pomimo zachodnich sankcji rosyjska gospodarka radziła sobie znacznie lepiej niż oczekiwano: realny PKB skurczył się w ubiegłym roku o zaledwie -2,1%. Perspektywy są jednak trudne. Allianz Trade spodziewa się dalszego spadku o -1%...

Powiew optymizmu dla światowego handlu – ponowne otwarcie Chin

0
Chiny – ponowne otwarcie przebiega pomyślnie, ale to jeszcze nie pora na nadmierną ekscytację. Mobilność w miastach wzrosła, lecz inne wskaźniki sugerują, że nadal nie wszystko wróciło do normy. W centrum uwagi – Powiew...

Czego możemy się spodziewać w światowej gospodarce

0
Początek roku 2023 przyniósł dobre wieści z frontu makroekonomicznego. Europa uniknęła zapowiadanej od dawna recesji, a wzrost wydajności i spowolnienie gospodarcze doprowadziły do gwałtownego spadku cen energii. To z kolei przyczyniło się do pożądanego...