REGIONALNEKrakówŚwiatowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa

Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa

Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa

World Association of News Publishers, czyli WAN-IFRA, to największa organizacja mediowa na świecie. Jej przedstawiciele co roku spotykają się na konferencji, podczas której wymieniają się doświadczeniami, a także dyskutują na najważniejsze tematy dotyczące mediów. W czasie 75. Światowego Kongresu Mediów Informacyjnych w Kopenhadze WAN-IFRA ogłosiła, że kolejne wydarzenie odbędzie się w maju 2025 r. w Polsce – miastem-gospodarzem wydarzenia będzie Kraków, a jego partnerem – Grupa Agora.

To dla nas zaszczyt współorganizować Kongres WAN-IFRA 2025. Cieszę się, że zaprosimy do Polski liderów mediów, dziennikarzy i redaktorów z całego świata. To dla nich wyjątkowa okazja, by znaleźć się w kraju, który z jednej strony graniczy z walczącą o bezpieczeństwo całego kontynentu Ukrainą, a z drugiej w ubiegłym roku dał odpór populistycznym rządom, także za sprawą prężnie działających, niezależnych mediów – mówi Bartosz Hojka, prezes Grupy Agora. – Jestem przekonany, że nasze doświadczenia są niezwykle interesujące dla globalnej branży informacyjnej, a jednocześnie spotkanie w Polsce pozwoli nam poruszać tematy, które są w tej chwili kluczowe dla mediów na całym świecie, jak rozwój sztucznej inteligencji, dalsza współpraca z big techami czy zmiany w sposobach konsumpcji mediów – dodaje.

Każdego roku dokładamy wszelkich starań, aby program i lokalizacja Kongresu były przemyślane i znaczące. Jesteśmy dumni, że w 2025 r. możemy współpracować z Agorą przy organizacji 76. Światowego Kongresu Mediów Informacyjnych w Krakowie. To miasto, które łączy w sobie wszystkie cechy wymagane dla wydarzenia tej skali. Kraków jest atrakcyjną historyczną destynacją. Ponadto w maju 2025 r. Polki i Polacy będą głosować w wyborach prezydenckich, a Polska będzie w tym roku sprawować rotacyjną prezydencję w UE. Wreszcie, na tym Kongresie mamy obowiązek zwrócić międzynarodową uwagę na sytuację w tej części świata. Stawka jest wysoka i z niecierpliwością czekam na współpracę z Grupą Agora, aby zapewnić naszym delegatom wspaniałe wrażenia w Krakowie w maju 2025 roku – powiedział Vincent Peyrègne, dyrektor generalny WAN-IFRA.

Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA jest corocznym spotkaniem wydawców, redaktorów i właścicieli mediów z całego świata, które każdego roku odbywa się w innym mieście. Wydarzenie zgromadzi jedne z najodważniejszych i najbardziej innowacyjnych osób w branży medialnej, ludzi ze wszystkich kontynentów, którzy na nowo definiują biznes informacyjny i dziennikarstwo, szukając zrównoważonych podstaw dla mediów.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

wybory

Trump vs Biden: jak wyniki wyborów mogą wpłynąć na różne sektory gospodarki USA

0
Temperatura wokół wyborów w USA rośnie, a dzięki wczesnemu zakończeniu walki o kandydaturę prezydencką w partiach, kampanie mogą rozpocząć się wcześniej niż zwykle. W swojej analizie ekspert Saxo przedstawia wstępne przewidywania dotyczące branż, które...