wtorek, 25 marca, 2025

Beata Rusinowicz objęła stanowisko Dyrektor Zarządzającej Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online
  • Beata Rusinowicz pokieruje działalnością Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich
  • Beata pracuje w Alstom od 2000 roku, zdobywając szerokie doświadczenie w różnych obszarach zarządzania w branży kolejowej
  • W ostatnich latach pełniła funkcję Dyrektora ds. Finansów w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich, a także Członka Zarządu Alstom Polska

Alstom powołał Beatę Rusinowicz na stanowisko Dyrektor Zarządzającej w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich. Jako osoba kierująca działalnością Alstom na tych rynkach, Beata będzie nadzorować wyznaczanie i realizację strategicznych celów w obszarze taboru kolejowego, systemów sterowania ruchem kolejowym oraz usług, zgodnie z globalną długoterminową strategią. Alstom stale rozwija działalność operacyjną w Polsce, dlatego rolą Beaty będzie dalsza integracja spółki Alstom w Polsce, działającej w ramach czterech oddziałów w Warszawie, Chorzowie, Katowicach i Wrocławiu.

Awans Beaty Rusinowicz jest potwierdzeniem naszego promowania lokalnej kadry menedżerskiej i talentów, którym zapewniamy stałą możliwość poszerzania kompetencji i przyczyniania się do rozwoju naszej firmy. Beata jest członkiem zespołu Alstom od prawie 25 lat. W tym czasie zarządzała wieloma ważnymi projektami, które przyczyniły się do wzmocnienia efektywności naszej organizacji w Polsce. Jestem przekonany, że jej przywództwo pozwoli firmie Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich doskonalić działalność operacyjną, wykorzystać globalny zasięg oraz zwiększyć obecność w kluczowych segmentach naszej branży – deklaruje Antonio Moreno, Dyrektor Zarządzający Alstom w Europie Środkowo-Wschodniej.

Beata Rusinowicz pełniła przed nominacją funkcję Dyrektora Finansowego na Polskę, Ukrainę i Kraje Bałtyckie, od 2021 roku była także Członkiem Zarządu Alstom Polska. W minionych latach kierowała kluczowymi dla Alstom projektami lokalnymi i międzynarodowymi, obejmującymi swym zakresem wiele jednostek biznesowych i funkcji, w tym obszar finansowy, prawny, operacje, zaopatrzenie, przetargi i sprzedaż.

Do firmy dołączyła w 2000 roku do zespołu zarządzania projektami, gdzie była odpowiedzialna za projekty tramwajowe dla polskich odbiorców (w tym dla przedsiębiorstw miejskich w Warszawie i Szczecinie). Następnie, wraz z rozwojem kompetencji produkcyjnych zakładów Alstom w kraju, odpowiadała za transfer do Polski technologii wytwarzania komponentów taboru kolejowego. W kolejnych latach zdobywała bogate doświadczenie menadżerskie zarówno w Polsce – na różnych stanowiskach w obszarze ofertowania i dokumentacji przetargowej, księgowości, analityki finansowej i kontrolingu – jak również w zakładzie Alstom w La Rochelle we Francji – gdzie współpracowała z międzynarodowym zespołem przy projektach tramwajowych.

Jestem dumna z nowego rozdziału w mojej wieloletniej przygodzie z Alstom. Mam szansę kierować fantastycznym zespołem profesjonalistów, którzy zbudowali silną pozycję Alstom na polskim i środkowoeuropejskim rynku kolejowym. Przed nami bardzo ciekawe projekty, dzięki którym mobilność może być jeszcze bardziej inteligenta, przyjazna środowisku, zrównoważona i dostępna dla wszystkich. Cieszę się, że technologie, które stworzyliśmy i stale udoskonalamy – m.in. koleje dużych prędkości, rozwiązania wodorowe, pociągi autonomiczne i systemy cyfrowe – wywarły istotny wpływ na rozwój lokalnego przemysłu. Chcemy być nadal siłą napędową innowacji w branży kolejowej – dodaje Beata Rusinowicz, Dyrektor Zarządzająca Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich.

Alstom działa w Polsce od ponad 25 lat i jest obecnie największym eksporterem i pracodawcą w branży kolejowej w kraju. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu kadry menedżerskiej Alstom ma znaczący wpływ na rozwój i innowacyjność całego sektora i bierze aktywny udział w wielu organizacjach branżowych; między innymi w Polskiej Izbie Kolei, gdzie Artur Fryczkowski, wiceprezes i dyrektor sprzedaży Alstom Polska, jest członkiem rady nadzorczej oraz w Europejskim Instytucie Wodorowym, gdzie w/w jest członkiem rady naukowej. Alstom w dalszym ciągu będzie aktywnym uczestnikiem dialogu organizacji publicznych i prywatnych, mających wpływ na rozwój transportu w Polsce.

Autor/źródło
Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane do konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Popularne w tym tygodniu

Wyniki EKIPA Holding za 2024: zysk netto nieznacznie w dół, ale przychody w górę

Notowana na NewConnect EKIPA Holding S.A. opublikowała wyniki finansowe...

Zysk netto XTB blisko 857 mln zł. 2024 rok pod znakiem dynamicznego wzrostu i ekspansji

W 2024 roku klienci XTB zrealizowali 167,6 mln...

B-Act z rekordowymi wynikami – 71% wzrost przychodów i ekspansja za granicą

B-Act, notowana na NewConnect inżynieryjna spółka specjalizująca się w...

Sportano z rekordowym finansowaniem – cel: 500 mln zł przychodów w 2025 r.

Sportano pozyskało ponad 60 milionów złotych od funduszu bValue...

Druga edycja Nagrody Mariusza Waltera – statuetki trafiły do rąk laureatów

Karolina Lewicka, Renata Kim, Agnieszka Mazuś, Krzysztof Jakubowski, Krzysztof...

Podobne tematy

ORLEN odkrył nowe złoże gazu w Wielkopolsce

Niemal ćwierć miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego wynoszą zasoby...

AFIR: Nowe wyzwania dla infrastruktury ładowania w Polsce

Zgodnie z AFIR, którego przepisy zaczęły być stosowane...

Automaty paczkowe kluczowym elementem strategii firm e-commerce

Według raportu „E-commerce w Polsce 2024”, opublikowanego przez Gemius,...

ORLEN odzyskuje zaufanie Norges Bank i znika z listy obserwacyjnej

W wyniku działań naprawczych podjętych przez obecny Zarząd, ORLEN...

Budżet państwa to iluzja? Ponad 150 instytucji działa poza ustawą budżetową

Polska „funduszowa” ma się świetnie. Z każdym kolejnym rządem...

Stéphane Séjourné z wizytą w Grupie Przemysłowej Baltic – rozmowy o przyszłości europejskiego przemysłu offshore

6 lutego 2025 roku Stéphane Séjourné, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej...

Marketing sensoryczny w metawersie: Czy wirtualne zakupy mogą angażować wszystkie zmysły?

Nowe technologie, takie jak wirtualna (VR) i rozszerzona rzeczywistość...

Może Cię zainteresować

Polecane kategorie