FIRMYGaming Factory nabywa 37,8 proc. akcji Demolish Games za 435 tys. zł

Gaming Factory nabywa 37,8 proc. akcji Demolish Games za 435 tys. zł

Gaming Factory nabywa 37,8 proc. akcji Demolish Games za 435 tys. zł

Gaming Factory reorganizuje strukturę Grupy Kapitałowej – po sprzedaży pakietu akcji Asmodev spółka inwestuje w Demolish Games.

Gaming Factory, notowany na Głównym Rynku GPW w Warszawie producent i wydawca gier, nabywa 37,8 proc. akcji Demolish Games. Kwota transakcji wyniosła 435 tys. zł i w całości zostanie pokryta środkami ze sprzedaży akcji Asmodev. Tym samym do Grupy Kapitałowej dołącza spółka z perspektywicznym portfolio gier oraz doświadczonym zespołem.

– Jesteśmy w trakcie reorganizacji Grupy. Nasz plan zakłada redukcję liczby podmiotów zależnych i stowarzyszonych, z uwagi na fakt, że obecnie większość z nich nie stanowi wymiernej wartości dla Gaming Factory i obciąża nasze wyniki finansowe. Chcemy to zmienić. – komentuje Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory.

W miniony czwartek Gaming Factory zawarła umowę sprzedaży pakietu wszystkich posiadanych akcji w spółce Asmodev. Zamknięcie transakcji ma nastąpić do 5 lipca 2024 roku.

–  Bardzo cenimy twórczość Michała Jodłowca, który kierował pracami Asmodev oraz umiejętności jego zespołu, jednak mamy inną wizję gier, które chcemy tworzyć. Otrzymaliśmy satysfakcjonującą ofertę kupna i zdecydowaliśmy się ją przyjąć. – dodaje Mateusz Adamkiewicz.

Środki pozyskane ze sprzedaży Asmodev Gaming Factory przeznaczy na zakup Demolish Games – spółki z grupy Ultimate Games, której specjalizacją są gry z gatunku symulatory. W portfolio spółki znajduje się popularna seria Demolish&Build, której trzecia część zadebiutuje w perspektywie kilku najbliższych miesięcy. Demolish Games pracuje jednocześnie nad tytułem Airship Captain w wersji na PC i VR. Premiera gry została zapowiedziana w 2025 r.

– Nabywamy pakiet po atrakcyjnej cenie. Dodatkowo przejmujemy dobry zespół, który może kontynuować pracę nad swoim portfolio lub wspomóc nas np. w produkcji Pizza Simulator. Nie wykluczam także połączenia z jednym z podmiotów z naszej Grupy, ale na ten moment jest jeszcze za wcześnie na takie deklaracje. – mówi Mateusz Adamkiewicz.

Obecnie Gaming Factory przygotowuje się do premiery swojej największej produkcji – Japanese Drift Master, której premiera została zaplanowana na czwarty kwartał br. Wcześniej gracze będą mogli sprawdzić darmowy rozbudowany prolog – JDM: Rise of the Scorpion – który 18 lipca zostanie udostępniony graczom na PC.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

polski ład

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców: co dalej?

0
Przedsiębiorcy oczekują konkretów w sprawie opłacania tzw. składki zdrowotnej (po wielu latach polemik, obecnie coraz więcej jest stanowisk, że jest to po prostu podatek, a nie składka). Negatywne skutki „Polskiego Ładu” odczuwa wielu przedsiębiorców...