czwartek, 6 października, 2022
EDUKACJASzkolenia dla kierowników – w jakie zainwestować?

Szkolenia dla kierowników – w jakie zainwestować?

-

tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

Szkolenia dla kierowników – w jakie zainwestować?

Popularne przysłowie mówi, że pracownicy przychodzą do firmy, ale odchodzą od szefa. Jego popularność nie wzięła się znikąd. Wielu kierowników ma istotne trudności w zrozumieniu roli kierownika, jego zadań i wymagań jakie powinien spełniać. Stąd właśnie popularność szkoleń dla kierowników czy warsztatów i kursów kierowniczych.

Szkolenia dla kierowników – dla kogo?

Wbrew pozorom szkolenia dla kierowników i warsztaty kierownicze nie są kierowane jedynie do tzw. świeżo upieczonych kierowników. Oczywiście awans z roli specjalisty na stanowisko kierownicze to nie tylko zaszczyt, ale też sporo stresu i konieczność wejścia w nowe buty – stąd też popularność tego typu szkoleń w tej grupie. Szkolenia kierownicze kierowane są jednak również do doświadczonych menedżerów, którzy poszukują możliwości odświeżenia czy usystematyzowania wiedzy, chcą zdobyć nowe umiejętności, na przykład związane z komunikacją z młodym pokoleniem, które wchodzi na rynek pracy.

Zmiany w metodach zarządzania, narzędziach i otoczeniu biznesowym sprawiają, że każdy kierownik powinien uzupełniać kompetencje i dbać o stały rozwój. Wystarczy wspomnieć tak niedawno zaistniałe zmiany w sposobie kierowania ludźmi – w związku z epidemią i wprowadzanymi ograniczeniami w spotykaniu się, coraz częściej kierownikom przychodzi się zarządzać zespołami zdalnie. Pomóc w tym mogą nie tylko odpowiednie narzędzia usprawniające komunikację, wyznaczanie zadań oraz śledzenie postępu ich realizacji, ale również inne podejście przełożonego.

Pracownicy na pracy zdalnej potrzebują dużo częstszego kontaktu, zarówno w grupie, jak i w trakcie spotkań jeden na jednego. Kierownik powinien wykorzystać je do przekazywania i wyrównywania wiedzy pracowników, poznania ograniczeń na jakie natrafiają w codziennej pracy z domu oraz udzielania niezbędnego wsparcia pozwalającego na osiągnięcie wysokiej efektywności pracy zdalnej. Niektórzy z pracowników wymagają też większej kontroli, ściślejszego delegowania zadań i monitorowania postępów.

Popularne tematy szkoleń kierowniczych

Jakie szkolenie dla kierownika warto rozważyć? Niezmiennie popularnością cieszą się takie tematy jak podstawy zarządzania i kierowania zespołami, efektywna komunikacja indywidualna i w zespole, budowanie autorytetu kierownika, delegowanie zadań i monitorowanie postępów, integracja zespołów, motywowanie pracowników itp.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak również zupełnie nowe tematy, w tym te poświęcone wdrażaniu komunikacji NVC w biznesie, efektywnemu przejściu od roli kolegi do szefa, metodom identyfikacji kompetencji podwładnych.

Gdzie szukać szkoleń kierowniczych na te i inne tematy? Warto skorzystać z internetowej bazy szkoleń dla kierowników, którą znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/kierownik. W jednym miejscu zgromadzono w niej kursy, warsztaty, seminaria i szkolenia dla kierowników organizowane w całej Polsce (m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Łódź, Gdańsk) oraz online. Baza szkoleń Eventis umożliwia sprawdzenie nie tylko terminów i miejsca odbycia się konkretnego szkolenia, ale także zapoznanie z jego programem oraz rejestrację uczestnictwa online. Ciekawą funkcjonalnością jest również możliwość sprawdzenia czy udział w szkoleniu pozwala uzyskać certyfikat zawodowy.

Korzyści z udziału w szkoleniu dla kierowników

Zarówno uczestnicy, jak i eksperci, wśród najważniejszych korzyści płynących z udziału w warsztatach kierowniczych, kursach i szkoleniach dla kierowników wymieniają między innymi:

  • dogłębne poznanie i zrozumienie zakresu roli kierowniczej i zadań stojących przed kierownikiem,
  • możliwość zapoznania się z metodami budowania autorytetu przełożonego,
  • przećwiczenie najważniejszych w pracy kierownika kompetencji, dzięki treningowi kierowniczemu,
  • rozbudowę wiedzy o metodach motywowania pracowników, udzielania informacji zwrotnej, wyznaczania zadań i egzekwowania ich realizacji,
  • zdobycie wiedzy jak wyglądać powinna mapa drogowa objęcia stanowiska kierowniczego,
  • poznanie własnych silnych stron oraz kompetencji wymagających rozwoju i uwagi,
  • zdobycie wiedzy o przydatnych narzędziach pozwalających diagnozować kompetencje pracowników, ale też dysfunkcje zespołu.

Udział w szkoleniu dla kierowników traktować powinniśmy zatem jako inwestycję, zarówno w siebie, jeśli pełnimy rolę kierowniczą, jak i w efektywne działanie przedsiębiorstwa czy instytucji. Wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia kierowniczego pozwalają bowiem budować efektywne zespoły i stworzyć warunki do osiągania wysokich rezultatów przez podległych nam pracowników.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Advertisment -

POLECAMY

Historia cyberprzestępczości

0
Pojęcie „wirusa komputerowego” znane jest obecnie większości osób na świecie, włącznie z dziećmi. Zwykle kojarzy się ono z czymś destrukcyjnym dla sprzętu, danych i usług, na których wszyscy polegamy. Wirusy komputerowe, podobnie jak ich...
e-commerce

Nowe oblicze wyprzedaży, czyli co w e-commerce i nie tylko zmieni dyrektywa Omnibus

0
W czasie sezonowych wyprzedaży nie raz słyszy się o nieuczciwych praktykach sprzedawców i celowym zawyżaniu cen w okresach poprzedzających obniżki, tak aby te wyglądały na szczególnie atrakcyjne. Tegoroczne zimowe wyprzedaże to jednak ostatnie, kiedy...

Wzrost mediany maksymalnych zarobków w IT o 9,5 proc. do 18,4 tys. zł netto...

0
No Fluff Jobs – jedyny portal z ogłoszeniami IT dostępny w 6 krajach i 8 wersjach językowych – podsumowuje ubiegły rok w branży. Z przygotowanego przez firmę raportu „Rynek pracy IT w Polsce w...