FIRMYGrupa Fortis: powstanie pierwszy park handlowy w Łęczycy (5000 mkw. GLA)

Grupa Fortis: powstanie pierwszy park handlowy w Łęczycy (5000 mkw. GLA)

Grupa Fortis: powstanie pierwszy park handlowy w Łęczycy (5000 mkw. GLA)

Park handlowy w Łęczycy o powierzchni wynajmowalnej 5 000 mkw. zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2025 roku. Operatorem spożywczym będzie Lidl. W ramach realizacji parku handlowego powstanie ogólnodostępny parking na około 200 samochodów, który służyć będzie zarówno klientom parku handlowego, jak i znajdującego się tuż obok lokalnego targu. Trwa finalizacja negocjacji z kolejnymi najemcami.

Łęczyca to miasto położone około 50 kilometrów od Łodzi. Zamieszkuje je około 15 000 osób. Jest jedynym w regionie miastem tej rangi, które do tej pory nie miało nowoczesnego centrum zakupowego. Nowy park handlowy uzupełni ofertę miasta i wspólnie ze znajdującym się w jego bezpośrednim sąsiedztwie tradycyjnym targiem umożliwi lokalnym mieszkańcom wygodne zakupy również w sklepach uznanych marek.

Oferta parku handlowego idealnie uzupełni istniejącą ofertę handlową miasta. W tym momencie mieszkańcy Łęczycy chcąc zrobić zakupy w sieciowych sklepach muszą udać się na przykład do Łodzi lub oddalonego o 25 kilometrów Kutna, co kosztuje i zajmuje czas. Nasz nowy projekt zmieni tę sytuację” – podkreśla Stefan Sobolewski, Wiceprezes w Fortis Investments. „Otwarcie parku handlowego oznacza także nowe miejsca pracy dla co najmniej kilkudziesięciu mieszkańców Łęczycy zainteresowanych znalezieniem zatrudnienia w handlu oraz wymierne korzyści dla Gminy” – wylicza Stefan Sobolewski.

W najbliższych dniach spodziewamy się finalizacji rozmów i podpisanie umów z kolejnymi najemcami, którzy otworzą swoje sklepy i punkty usługowe w nowym parku. Wiele umów mieliśmy już wcześniej wstępnie ustalonych. Ich finalizacja uzależniona była od uzyskania wszelkich niezbędnych przewidzianych prawem pozwoleń. Otrzymaliśmy je w ostatnich dniach więc niebawem ruszą prace budowlane i pojawi się więcej informacji na temat oferty handlowej naszego nowego obiektu” – podsumowuje Stefan Sobolewski.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -Osteopatia Kraków

POLECAMY

chiny

Chiny: od „cudownego wzrostu” do nowej rzeczywistości

0
Chiny potrzebują nowych źródeł wzrostu – sektor nieruchomości: od bohatera do zera, spowolnienie inwestycji zagranicznych (w grę wchodzą zarówno krótkoterminowe czynniki taktyczne, jak i długoterminowe czynniki strukturalne) Popyt zagraniczny: rola Chin jako krytycznego...